Lednové promonovinky – Konečně sníh

Za sněhem vzala své posluchače jedna stanice z Dortmundu. V Hannoveru se pro změnu slavilo dvacet let jiného rádia a jinde se po studiu porháněla divoká šelma. Tu zase zkřížili dvě hry v jednu a nakonec dostali úkol posluchači. A to sice sami si natočit rozhlasovou hru. To všechno jsou ty nejzajímavější akce, které v lednu zaznamenal německý éter.

Za sněhem s Radiem 91,2

Na současné počasí a tristní podmínky pro lyžaře zareagovalo Radio 91,2, které se rozhodlo vzít deset svých posluchačů na lyžovačku do Tyrol. Deset výherců tak v pátek večer UrlaubsExpressem odjelo z Dortmundu do střediska Serfaus-Fiss-Ladis. Na cestu si dali sekt. Noc strávili v lůžkovém vlaku a ráno je už čekaly sjezdovky. Každý dostal skipass, výbavu, začátečníci i instruktora a už se lyžovalo. V panoramatické restauraci se podával oběd. Večer opět všichni ulehli do postelí ve vlaku a v neděli ráno se probudili doma v Dortmundu.

Dvacáté narozeniny ffn

500 gratulantů přišlo popřát hannoverskému rádiu ffn všechno nejlepší k jeho dvacátým narozeninám. Celá oslava se nesla v galském  duchu. Oslava nazvaná Veni, vidi, vici – ffn přišlo, vidělo, zvítězilo, byla plná kouzel a čárů. Stanice totiž podle slov svého ředitele Haralda Gehrunga spadla před dvaceti let do kouzelného nápoje, který ji pomáhá ke štěstí. Tento nápoj je namíchán ze špetky ztřeštěnosti, 20 cl radio-know-how, půl kila kreativity, tří litrů novinařiny, polévkové lžíce legrace a alespoň sudu týmového ducha. Tento elixír by měl ffn pomoct se i v dalších dvaceti letech udržet na špici.

Mezi hosty byli klienti, společníci, lidé z rozhlasové branže a také představitelé zemské vlády Dolního Saska. Přítomné krátkým projevem pozdravil i předseda dolnosaské zemské vlády Christian Wulff. Vyvrcholením večera bylo vystoupení Sarah Connor, která pochází z Dolního Saska a tak si nenechala ujít možnost popřát svými hity Bounce a Living to love you nejúspěšnější stanici své rodné země.

Studio klecí pro šelmu

Jako v kleci divoké šelmy se museli cítit ranní moderátoři Radia SAW Volker Haidt a HolgerTapper při středečním ranním vysílání. Do vysílání si pozvali jako hosta krotitele divoké zvěře. Ten si sebou přinesl tříměsíční tygří samičku. A jedno číslo předvedl přímo v proskleném studiu Radia SAW. Tímto způsobem se ve vysílání upozornilo na to, že do regionu  přijel cirkus Busch, z něhož byl krotitel i tygr. Posluchači mohli chování šelmy a moderátorů sledovat na internetu přes webkameru a hned po skončení vysílání si na webu prohlédnout fotky.

Kříženec tajemného slova a zvuku

Tajemný zvuk je notoricky známá hra. Podobně funguje i Tajemné slovo, kdy moderátoři dávají indicie vedoucí k uhodnutí toho správného výrazu. Antenne Thüringen zplodila křížence těchto dvou her. Posluchači slyší z vysílání tajemný zvuk, v jinou hodinu zase dostanou nápovědu od moderátora. Kdo hádanku správně rozluští, může se těšit na deset tisíc euro.

Ochotnické rozhlasové hry

Veřejnoprávní Eins Live opět pořádá posluchačskou soutěž Heimspiel. Posluchači jsou v ní žádání, aby sami natočili rozhlasovou hru a odeslali ji do sídla této stanice. Příspěvky smějí být maximálně desetiminutové. Odborná porota vybere tu nejlepší a tu pak odvysílá na vlnách stanice Eins Live.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .