Lednové promo – Kouzelník v rádiu

Kožíškové, Copperfieldi a další běžně předvádějí své triky v televizi nebo na živých vystoupeních. Kouzelníci jsou vděčným objektem, který přitáhne pozornost. Proč ho tedy nedat do prime timu. Rádia! Na FFH čaruje kouzelník každé ráno. Ve Vídni tam tolik nečarují, ale zase pořádají koncerty mezi sušáky hlav, umyvadly a nůžkami. A tam kde nevymyslí nic nového, sklízejí úspěchy se starými věcmi.

Kouzlení v rádiu

Vzpomínáte na kouzelníka, který kdysi vyzval diváky, aby se dotýkali určitého polička na obrazovce a pak říkal pohněte prstem dolů, doprava, doleva atd. až nakonec měli všichni prst na tom jednom jediném políčku? Něco podobného teď na rádiu FFH dělá mág Harry Riegel. Ten každý den v ranní show Guten Morgen, Hessen! – Dobré ráno, Hesensko! předvádí své umění. Svědky jsou mu přímo posluchači. Např.: je vyzval, aby před sebe postavili lžičku, šálek a talířek. Dva z těchto předmětů měli vzít do rukou a zbylý třetí postavit před sebe. Pokusu se ve studiu účastnila i moderátorka Silvia Stenger a zkoušel si to také zprávař Volker Kinkel. A vyšlo to. Všechno drželi a postavili věci tak, jak chtěl kouzelník. Podobně tomu bylo i u stovky posluchačů, kteří volali a mailovali, že i u nich pokus vyšel. Mág Harry čaroval po celý týden. Navíc se soutěžilo o lístky na jeho sobotní vystoupení, které bylo pouze pro výherce. Takže lístky nebylo možné nikde koupit.

Koncert v kadeřnickém sálonu

Berlínská skupina The Boss Hoss vystoupila pro potěchu zaměstnanců v jednom vídeňském kadeřnickém salónu. Kapelu tam poslalo místní rádio 88.6. A co proto muselo osazenstvo salónu udělat? Stačilo pouze zavolat do studia a veřejně přiznat, že nenávidí šéfa. Firmy, ve kterých se našli takoví zaměstnanci, se pak dostali do slosování. Soutěžící musel dostatečně nahlas a srozumitelně do telefonu a tudíž i do éteru říct slovní hříčku: „Weil ich meinen Boss hoss, hol ich mir jetzt Boss Hoss!“ – „Protože mého šéfa nenávidím, zavolám si Boss Hoss!“ Nakonec vyhrál kadeřnický salón Just for Hair, který se tak dočkal čtyřicetiminutového koncertu. Akce přilákala i pozornost redaktorů společenského magazínu soukromé televize ATV.

Narozeninová garance peněz

Jistou slovní hříčkou je i název soutěže německé stanice Antenne Thüringen. Geburtstags-Geld-Garantie – Narozeninová záruka peněz. To je akce, kterou si vymysleli při příležitosti patnáctého výročí tohoto rádia. Vyhrává se 100, 500, 1 000 a dokonce i 15 000 euro. Každý všední den od šesti do osmnácti a v sobotu od devíti do dvanácti se každou hodinu vyhlásí tři šťastná čísla. Kdo je má svém šestimístném datu narození (ddmmrr), může vyhrát. Stačí zavolat výherní hotline, říct svoje datum narození a výhra může být doma. Pokud se shoduje šťastné číslo v jednom případě, získá posluchač sto, ve dvou případech pět set euro a pokud sedí všechna tři čísla, pak je z toho tisícovka.  Když se vyhlásí Superčíslo a dotyčný má i to ve svém datu narození, tak pak vyhrává oněch kouzelných 15 tisíc euro. Stejnou soutěž a dokonce i pod stejným jménem teď nabízí i SkyRadio.

Bundesvision Song Contest a trička

Radio ffn nadělí jedné škole živý koncert kapely Madsen, která je účastníkem soutěže televizního moderátora a baviče Stefana Raaba Bundesvision Song Contest. Heslo zní: Koncert místo školy. Skupina Madsen vyzvala k tričkové soutěži Bundesvision T-Shirt Contest.  Školní třídy mají za úkol vymyslet nápis na trička pro fanoušky kapely, kteří budou na pěvecké soutěži Bundesvision.  Návrhy se jednoduše posílají přes webovou stránku ffn. 11. února se pak vybere ten nejlepší. Do školy, ze které pochází autor, pak přijede kapela Madsen na živý koncert. Heslo se navíc objeví na padesátce triček fanoušků, kteří přijedou na Bundesvision Song Contest do TUI-Areny v Hannoveru. Vítězná školní třída má šanci být u toho.

Ohrané věci stále zabírají

Stokrát nebo tisíckrát ohrané formáty stále zabírají. Telefonát Vašeho života. Tak se jmenuje nové promo rádia Regenbogen. To využívá jednoduchého principu telefonátů, kdy se volaný musí představit určitým sloganem. I přesto, že jde o starou známou věc, registrovalo se do soutěže o 10 tisíc euro patnáct tisíc telefonních čísel.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .