Kiss údajně kupuje Deltu a Jizeru

radiotv22Mladoboleslavská rádia Delta a Jizera pravděpodobně v nejbližší době změní majitele. Obě stanice, které dosud stoprocentně vlastnil Petr Šmíd, by se měly zařadit do rodiny Kiss rádií. Zástupci obou stran se k tomu chtějí vyjádřit až poté, co Rada pro rozhlasové a televizní vysílání schválí žádost o převod.

Hitové Radio Delta a lehce věkově pokročilé Radio Jizera dodnes ovládají mladoboleslavský éter a patří Petru Šmídovi. Ten byl až do letošního roku jedním z posledních lidí, kteří vlastnili rozhlasovou licenci jako fyzická osoba. Před několika měsíci ovšem požádal o převod obou svých licencí na společnost Delta Media Broadcasting, jíž je stoprocentním vlastníkem.

Právě této společnosti se týká žádost, která dorazila na stůl RRTV před dvěma týdny. Na úterním zasedání se ale neprojednávala. „Uzávěrka materiálů předkládaných zasedání Rady je vždy ve čtvrtek 12:00 týdne předcházejícího zasedání. Do té doby minulého týdne Rada neměla k dispozici všechny doklady provozovatele Delta Media Broadcasting. Nyní už je má a tak na příštím zasedání 3.12. by věc mohla být zařazena na pořad,“ vysvětluje mluvčí RRTV Pavel Barák.

Ačkoliv je mezi broadcatery veřejným tajemstvím, že obě rádia kupuje Kiss (alias Radio Investments), nikdo ze zúčastněných dosud tuto transakci nepotvrdil. „Kdo bude novým vlastníkem zveřejníme samozřejmě až po tom, co to Rada schválí. Všechny další podrobnosti zveřejníme taky po schválení Radou,“ říká ředitel obou rádií Milan Pruner. Generální ředitel sítě Kiss rádií Radek Vaškovič se vyjadřuje podobně: „Dokud se k žádosti nevyjádří Rada RTV, nemám k tomu víc co ríci.“

Pokud obě rádia koupí Kiss Radio, můžeme očekávat docela jasný scénář. Delta plnohodnotně zapadne do sítě Kiss Radio a dokryje sestavu mladých rádií na Mladoboleslavsku, Nymbursku, Mělnicku a Českolipsku pod názvem Kiss Delta. Radio Jizera bude pravděpodobně pokračovat pod svým názvem ve svém stylu po vzoru Radia Beat.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .