Kiss ovládl jižní a střední Čechy

radiotv22Síť Kiss radio o víkendu zásadně zlepšila pokrytí svým signálem. Po spuštění vysílače Votice – Mezivrata 97.7 MHz/50kW se program stanice Kiss jižní Čechy dostal k většině posluchačů v jižních a středních Čechách a částečně zasáhl také kraj Plzeňský, Královéhradecký, Liberecký, Vysočinu a Prahu.

Vysílač Votice – Mezivrata byl spuštěn v sobotu 15. března před polednem, jeho start byl ovšem oficiálně oznámen až v neděli před šestou odpolední. Jeho dosah by měl být podobný jako u Radia Blaník na 95.0 MHz nebo Evropy 2 na 105.5 MHz. Připomeňme, že Radio Blaník na tomto kmitočtu během jednoho roku získalo více než 100 tisíc posluchačů.

Oboustranně zajímavá výmena

Velmi zajímavý je způsob, jakým se Kiss k této lukrativní frekvenci dostal. Licenci k jejímu využití vlastní společnost RKR pro Radio Classic, které ji (pravděpodobně kvůli vysokým nákladům) dlouhodobě nevyužívalo. Kiss nabídl Classicu vlastní kmitočet Tábor 101.8 MHz/1kW a za něj získal možnost využívat Mezivrata, tuto oboustranně výhodnou výměnu následně posvětila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.

Podle dohody ovšem Kiss může Mezivrata ovládat pouze v čase 06-01, zbávajících pět hodin by měl vyplnit svým programem Classic. V současnosti je ale na 97.7 v těchto hodinách ticho, Classic totiž svou modulaci na vysílač zatím nedodává.

Obal a hudební formát nově

Ve středu 12. března se na jihočeském Kissu objevily nové jingly. Následovalo několik dalších mezistavů, kdy se střídaly slogany nejnovější hity nonstop a nejvíce muziky nonstop a v noci z neděle na pondělí se ve vysílání objevily jingly finální verze zvukového obalu stanice Kiss Jižní Čechy. Změny doznalo také zpravodajství a zkrátily se vstupy moderátorů.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .