Kiss Morava: Nový světový rekord v líbání

radiotv22OSTRAVA 30. dubna (ČTK) – Novým světovým rekordem v délce polibku se dnes do Guinnessovy knihy rekordů zapsaly ostravské dívky Šárka Sváčková a Soňa Kocurová, které se dokázaly bez přestání líbat 34 hodin a sedm minut. Světový rekord, který drželi Marek a Roberta Griswoldovi ze USA, tak byl překonán o pět hodin a sedm minut, řekl ČTK Martin Rigler z ostravského rádia Kiss Morava, které soutěž v líbání pořádalo.

„Klání, na jehož start nastoupilo 52 párů, začalo v sobotu v 09:38,“ dodal. Hranice původního rekordu přitom podle něj dnes ve 14:38 dosáhly hned tři soutěžní páry.

„První z nich, pár, který tvořili Kamil Klimša a Martina Součková z Dobré u Frýdku-Místku, ale odpadl po 32 hodinách a 41 minutách,“ uvedl Rigler. Druzí v pořadí, soutěžící Miroslav Sibinský a Eva Jiříčková z Václavovic (okres Frýdek-Místek), vydrželi postávat s přitisknutými rty na ostravském náměstí jen o minutu kratší dobu než vítězky, tedy 34 hodin a šest minut.
Podmínky soutěže byly podle Světlany Henyšové z pelhřimovské agentury Dobrý den, která dohlíží na registraci českých rekordů, velice tvrdé. „Soutěžící nesměli od sebe oddělit rty a nesměli si ani sednout, či lehnout,“ řekla ČTK. Občerstvovat se mohli jen koutky úst. Kromě zápisu do Guinnessovy knihy rekordů si však po dvoudenním vyčerpávajícím souboji vítězky „doslova vylíbaly

čtrnáctidenní zájezd do Spojených arabských emirátů v ceně 95.000 korun,“ poznamenal Rigler.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .