Kiss FM o víkendu skončil, pokračuje Radio Kiss Delta

Během víkendu skončila samostatná existence rádia Kiss FM, na jeho frekvencích v Liberci, Pardubicích a Kutné Hoře nově vysílá Radio Kiss Delta. Tato změna byla plánována od června, kdy žádost provozovatelů sítě Kiss schválila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.

Radio Kiss FM bylo na české poměry zvláštním kočkopsem. Vzniklo postupným spojením samostatného kutnohorského Kissu s překoordinovanou frekvencí v Pardubicích a libereckým kmitočtem, který Kiss původně sdílel s Radiem Classic FM. Díky tomuto nesourodému pokrytí vysílal z Prahy, kde nebyl jeho signál zachytitelný vůbec.

Mapa pokrytí Kiss Delta, © www.kissdelta.cz

Po akvizici Radia Delta vznikla spojitá oblast pokrytí a po spojení všech čtyř frekvencí mohla vzniknout regionální stanice s přirozeným centrem v Mladé Boleslavi. „Administrativně tato část úkolu skončila rozhodnutím Rady RTV, která povolila přebírání programu Kiss Delta na výše uvedených frekvencích,“ řekl v červnu RadioTV ředitel a spolumajitel sítě Kiss Radek Vaškovič.

Existence programu Kiss FM, který se po celou dobu své existence potácel na spodních příčkách řebříčku poslechovosti, tedy o víkendu definitivně skončila. Stejně tak zaniká jeho pražské studio. „Dochází tak k redukci Kiss rádií z hlediska programu a v Čechách kromě pražského Kiss 98 budou vysílat tři další: Kiss Delta, Kiss Proton a Kiss jižní Čechy. Jejich pokrytí je nyní rámováno hraničními oblastmi ČR a končí u Prahy,“ vysvětluje Vaškovič.

Ředitel rádia Kiss Delta Milan Pruner si od této změny slibuje také zvýšení poslechovosti, jak řekl agentuře ČTK, počíta s denní poslechovostí 45 tisíc a týdenní 70 tisíc lidí. V současnosti rádio poslouchá 31, resp. 42 tisíc posluchačů.

Jedním z prostředků, jak přesvědčit posluchače v nových regionech, je nová soutěž Kiss Delty Milionový zvuk s možnou výhrou milion korun v hotovosti.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .