Internetová poslechovost v únoru: vede Impuls

radiotv22Článek byl opravenNejvyšší internetovou poslechovost z českých stanic vykázalo v únoru podle neoficiálního srovnání Radio Impuls. Druhá příčka patří Evropě 2, která je zároveň nejposlouchanější mezi stanicemi vysílajícími přes live.atlas.cz. Na třetí pozici figuruje ČRo 1 – Radiožurnál. Vyplývá to z údajů, které serveru RadioTV poskytli nezávislý auditor iAudit a technické oddělení internetového broadcastera ABradio.cz.

Fajn Radio na druhé pozici

Graf zobrazuje patnáct rádií s nejvyšší internetovou poslechovostí vysílajících na serveru ABradio. Měřenou veličinou je počet unikátních IP adres za měsíc. Oranžově jsou zobrazeny výsledky za únor, šedě pro srovnání výsledky za leden.

Většina sledovaných stanic v únoru vykázala lepší výsledky než v předchozím měsíci. Impuls si pojistil vedoucí postavení a za ním došlo ke dvěma zajímavým přesunům. Fajn Radio díky čtyřicetiprocentnímu nárůstu předstihlo Kiss Moravu a Expres Radio odsunulo na pátou pozici Černou Horu.

Evropa 2 stíhá Impuls

Graf zobrazuje patnáct rádií s nejvyšší internetovou poslechovostí vysílajících na serveru live.atlas.cz. Hlavní měřenou veličinou je denní počet unikátních návštěvníků, šedě je zobrazen počet unikátních IP adres pro lepší srovnání s výsledky rádií vysílajících přes ABradio.

Největší internetovou poslechovost mezi stanicemi, jejichž internetové vysílání zajišťuje live.atlas.cz, měla v únoru jednoznačně Evropa 2. Druhou příčku obsadil ČRo 1 – Radiožurnál a na třetím místě je Radio Beat.

Poslechovost rádií vysílajících na Atlasu nelze zatím přímo srovnávat s výsledky prezentovanými u stanic vysílajících přes ABradio. Pro lepší srovnání jsou v druhém grafu zobrazeny také unikátní IP adresy za měsíc. V takovémto velmi orientačním srovnání je vítězem Radio Impuls před Evropou 2 a Radiožurnálem. Následuje Fajn Radio, Kiss Morava, Radio Beat, Expres Radio a ČRo 3 – Vltava.

Od dubna společně

Další výsledky internetové poslechovosti přineseme v polovině dubna. Ani tentokrát ještě nebudou k dispozici společná data rádií vysílajících u obou hlavních internetových broadcasterů. Ředitel firmy ABRadio Adam Křikava ovšem potvrdil, že jejich stanice budou od 1. dubna také auditovány firmou iAudit. Květnový výstup by tedy poprvé měl přinést seriózní srovnání internetové poslechovosti rádií.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .