Internetová poslechovost rádií v lednu 2004

radiotv22Výsledky internetové poslechovosti za měsíc leden vykázaly podle očekávání u většiny rádií výrazný nárůst proti předchozímu měsíci. První příčku mezi stanicemi vysílajícími přes ABradio si s přehledem hlídá Radio Impuls a první výsledky Expres Radia pro něj znamenají pátou pozici. Vyplývá to z údajů, které serveru RadioTV poskytlo technické oddělení internetového broadcastera ABradio.cz.

Ve druhém výstupu Internetového průzkumu poslechovosti, který zatím probíhá v testovacím režimu, zveřejňujeme poprvé také celkový počet unikátních IP adres za měsíc. Podrobnosti o tomto projektu a měřených veličinách najdete v článku RadioTV zahájilo zkušební průzkum internetové poslechovosti.

Graf zobrazuje patnáct rádií s nejvyšší internetovou poslechovostí vysílajících na serveru ABradio. Měřenou veličinou je měsíční průměr unikátních IP adres za den. Oranžově jsou zobrazeny výsledky za leden, šedě pro srovnání výsledky za prosinec.

Na prvních čtyřech místech žebříčku internetové poslechovosti stanic vysílajících přes ABradio.cz se nic nezměnilo, pouze Impuls si díky největšímu nárůstu podstatně upevnil vedení. Dobrých výsledků dosáhly obě nově zařazená rádia, Agara se s průměrnými 48 uIP denně dostala na 13. příčku a Expres s 210 uIP dokonce na pátou.

O dvě místa si díky nárůstu o 22 uIP polepšilo Radio Karolína, naopak sesterská Šumava při stagnující poslechovosti poklesla o tři příčky. Nejhorší výsledek zaznamenalo Radio Relax, které jako jediné výrazně ztrácelo posluchače a v žebříčku se propadlo z osmé na čtrnáctou pozici.

Druhý graf zobrazuje výsledky podle celkového počtu unikátních IP adres za měsíc. Oranžově jsou opět zobrazeny výsledky za leden, šedě pro srovnání výsledky za prosinec. Je vidět, že pořadí se proti denním průměrům nijak zásadně nezměnilo, poměr denní ku měsíční poslechovosti je tedy u všech rádií víceméně konstantní.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .