Impuls rozjel odpojováky

radiotv22Stejně jako další stanice zastupované mediálním domem Regie Radio Music, také Radio Impuls začalo od 17. dubna s takzvanými odpojováky. Narozdíl od Evropy 2 je ale hodlá využívat pouze obchodně, takže nebude vysílat v regionech odlišný program.
V současnosti se odpojuje od pondělí do neděle čtvrt hodiny po celé na jednu minutu, od pondělí 22. května by mělo začít fungovat druhé odpojení v hodině, a to ve 45. minutu (před rubrikou „Doprava 007“).
Zatímco pražské vysílací studio odbavuje nacionální minutu tvořenou z autopromotion, selfpromotion a hudebních sestřihů, lokální studia RRM se odpojiují, pokud jejich obchodníci nasmlouvali nějakou lokální reklamu.

Výhoda odpojováků je zřejmá, menší firmy většinou nemají na to, aby zaplatily statisíce za celoplošnou reklamu a takto mohou za několikanásobně menší peníz oslovit posluchače ve svém regionu. Stejný systém odpojování lokálních reklam používá už několik let druhá celoplošná stanice Frekvence 1.

Technika

Odpojovací signál je vysílán automaticky z vysílacího systému (ENCO) v Praze, následuje převzetí signálu satelitem a distribuce do jednotlivých lokálních studií Radio Regie Music. V současnosti odpojují frekvence 96.6 (Praha a střední Čechy), 102.0 (Ústí nad Labem), 106.0 (Pardubice), 102.9 (České Budějovice), 87.6 (Brno) a společně 100.9 (Jeseník) a 89.0 (Ostrava).
Frekvence 96.6 MHz (Praha a střední Čechy) se odbavuje poněkud odlišným způsobem. Signál, který vyšle vysílací systém (ENCO), odpojí a pomocí relé od nationálního vysílání frekvenci 96.6 a trasou RWR je předán na vysílač Praha – město. Tuto trasu Radio Impuls dosud používalo jako záložní, od dubna je pražský vysílač zálohován satelitním spojením.
Odpojení probíhá automaticky tak, že lokální studia jsou aktivována v rozmezí 12.-15. minuty v hodině, kdy čekají na spouštěcí (neslyšitelný) signál z Prahy. Po odehrátí minutového „okna“ zpět připojí nationální program.
A ještě jedna technická aktualitka na závěr. Radiotext na RDS se v červnu změní z „Radio Impuls – moderní informační radio“ na „Radio Impuls – česká muzika, která Vás chytí“

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .