Hodonínské Radio Dyje spustilo zkušební vysílání

Posluchači na Hodonínsku mají od včerejšího dne nové rádio. Zkušební vysílání na kmitočtu 91.4 dopoledne zahájilo Radio Dyje. Tvůrčí tým slibuje atraktivní program opírající se, mimo jiné, i o slovácké zvyky a tradice. Od ostatních regionálních stanic by se mělo Radio Dyje lišit hudební nabídkou zahrnující i lidové písničky, které se běžně v éteru nehrají.

Zatím jde jen o hudební vysílání, spuštění moderovaného programu je naplánováno na 2. řijna. Vůdčí osobností rádia by se měl stát nejznámější moravský lidový zpěvák Jožka Černý. Ten osobně podpořil provozovatele při prezentaci projektu na veřejných slyšeních RRTV a propůjčí svou tvář do chystané billboardové kampaně. Černý bude mít i svůj vlastní rozhlasový pořad a bude se významně angažovat při výběru muziky do vysílání.

Hudební dramaturgie bude postavena tak, aby dokázala oslovit co nejširší publikum napříč generacemi. Radio Dyje hraje pohodové písničky, přičemž obrovský důraz klade na hudbu českou a slovenskou, protože víme, že právě tyto písničky si zpívají mladí i starší,“ stojí ve tiskové zprávě Radia Dyje. V den oficiálího zahájení moderovaného vysílání se v éteru uskuteční promo soutěž, ve které budou moci první posluchači z oblasti Hodonína a okolí získat finanční výhru 1000 korun v průbehu každých 30 minut. „Jsme nesmírně rádi, že můžeme připravovat rádio právě pro posluchače z Hodonína a okolí. Věříme, že se jim trefíme do vkusu a brzy se staneme jejich každodenními společníky,“ řekl při zahájení vysílání vlastník Radia Dyje Vojtěch Kotásek.

Radio Dyje provozuje společnost Radiospol s.r.o., která získala vysílací licenci letos v únoru. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání posoudila předložený projekt jako jednoznačně největší obohacení místní programové nabídky. Stanice je podle licenčních podmínek definována jako „Hudební vysílání se zpravodajským servisem doplněné zábavnými prvky a zajímavostmi s akcentem na region.“ Zastoupení české a slovenské hudby je stanoveno na 35 procent, hudební profil Rádia Dyje bude tvořen směsicí hudebních žánrů popu, folku, folkrocku, ale i zlidovělými, stejně jako alternativními směry hudby.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .