Hledám moderátora. Zn. Rychle

Pořadatelé sportovních dnů, bálů, neckiád, lávek a dalších podobných akcí občas potřebují moderátora. Jenže kde ho vzít. A přitom řada moderátorů by si ráda přivydělala nějakým vedlejšákem. Jedna německá moderátorka teď proto založila stránku na zprostředkování práce.

Práce v rádiu nepatří často mezi nejlépe placené. Hlasy z éteru mají ale možnost si přivydělávat jako moderátoři různých akcí či při namlouvání reklam, počítačových her, hlasových průvodců různých zařízení atp. Teď jde jen o to se k takové práci dostat. A to je někdy problém. Kdo nemá ty správné konexe, tak se k takové práci nedostane. A naopak lidé, kteří tuto službu potřebují, mají často problém sehnat profesionálního spíkra.

Německá moderátorka Katharina Gerlach proto založila stránku www.moderatorenpool-deutschland.de, která má pomoct jejím dalším kolegům moderátorům najít si přivýdělek a těm, kteří potřebují profesionálního spíkra, dostat se k vyškolenému hlasu. Gerlach si v podstatě založila agenturu, která zprostředkovává moderátorům práci.

Stačí jen zaslat fotku a svůj životopis, kde by neměl chybět především výčet akcí, které už daný moderoval, či další moderátorské počiny. V případě že se podaří přes tuto stránku uskutečnit nějaký kontrakt, účtuje si provozovatelka webu 15% provizi z ceny. Žádné další náklady nevznikají. Agentura zároveň funguje i jako poradce při výběru moderátora.

Někteří ani tolik nehledají moderátora, chtějí se ale provázení nějakou akcí ujmout sami. Pro ty nabízí agentura Kathariny Gerlach  kurzy moderace. Ty vedou profesionální moderátoři a jsou určené neprofesionálům, kteří chtějí zvládnout základy vystupování před lidmi. Kurzy pro profesionály nabízí řada jiných institucí, o těch už tady byla kdysi řeč.

Další služba, kterou Katharina Gerlach nabízí, je úprava projevů. Kdo chce svůj napsaný projev upravit, zašle ho emailem do redakce Moderatorenpoolu a za patřičný poplatek ho dostane zpět zkorigovaný a s návrhy, jak ho vylepšit. Pokud se někdo nevzmůže ani na sepsání textu, tak si ho může nechat dát napsat. Kdo má projev připravený, může ho nanečisto přednést odborníkovi, který mu poradí, jak ho upravit, jak se chovat, jak vystupovat atd.

Další službou, kterou si agentura zavedla, je klasické PR. Zařizuje tedy sepsání tiskových zpráv, pořádá tiskové konference a předává informace kompetentním novinářům z tisku, televize i rádia.

„Všichni operátoři jsou bohužel obsazeni. Vyčkejte, prosím.“ Tyto hlášky a podobné potřebuje čas od času namluvit na své záznamníky a další podobná zařízení kdejaká firma. I na to se hodí školené hlasy moderátorů. I tuto službu zprostředkuje Medianpool.

Protože služba existuje zatím jen krátce, je seznam referencí krátký. I přesto tady ale najdeme zajímavé počiny. Ike Fast namluvil v angličtině imageový film pro European Aeronautic Defense and Space Company. Nick Maloney si přes tuto službu přišel na moderování World Travel Awards v Hotelu Intercontinental  v Berlíně. Samotná Katharina Gerlach se díky své vlastní službě stala moderátorkou Dnů zdraví v Berlíně. V sekci reference jsou uvedeny i děkovné dopisy spokojených klientů.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .