Hitrádio FM Plus v novém

Západočeské Hitrádio FM Plus v úterý představilo nové logo a brzy představí také nový zvukový obal i nové programové prvky. Změny mají nastat například v ranní show. Centralizace rodiny Hitrádií tedy pokračuje, i když zatím ne v takové míře jako v rodině Fajnrádií.

Centralizace rádií je v současné době velmi skloňovaným tématem. Fajnrádia vytvořila v lednu program odbavovaný ze dvou produkčních center. U části posluchačů to vyvolalo vlnu nevole, kterým se nelíbilo, že stanice částečně ztrácí svůj regionální ráz. Věnujme se ale nyní Hitrádiím. Šestičlenná rodina Hitrádií vznikla počátkem září 2005, v březnu loňského roku se rozrostla o další tři. Západočeské Hitrádio FM Plus v úterý po sedmnácti letech své existence mění logo, původní červeno-modro-bílé nahradí zeleno-červené. „Během dubna naše stanice získá tradiční tvář Hitrádia, s níž se posluchači mohou setkávat i v dalších regionech republiky,“ říká ke změně loga Veronika Ticháková, promotion manager Hitrádia FM Plus. Rádio se tedy od dubna hlásí k rodině Hitrádií i co se týče vizuálního stylu. Proč ale rádio se změnou tak dlouho otálelo? „Vzhledem k tomu, že pozice Hitrádia FM Plus je v regionu západních Čech velmi silná a logo stanice tak bylo hodně vidět, je rebranding relativně náročným procesem. Proto také došlo ke změně vizuální stránky našeho rádia o něco později, než tomu bylo v případě většiny dalších Hitrádií,“ dodala Veronika Tichánková.

Nový vizuál rádia bude během dubna rovněž doplněn o nový zvukový obal stanice. Proměna zvukového obalu proběhla v březnu i na rádiu Apollo, které patří do stejné skupiny jako Hitrádia, tedy Media Bohemia (další informace najdete zde). V současné době probíhá na stránkách Hitrádia FM Plus konkurz na nového spolumoderátora ranní show. O hlasy posluchačů bojuje deset mužů, kteří by se rádi stali kolegou moderátorky Jary Smolákové. Mimo fotky najdete na webu i mp3 ukázky s projevy adeptů. Změn ale má být daleko více, programová ředitelka Petra Bošková slibuje například večerní Rande nebo další víkendové novinky. Třetí nejposlouchanější Hitrádio začalo vysílat v roce 1991 pod názvem Rádio FM Plus, denně si jej naladí kolem 88 tisíc posluchačů, týdně pak okolo 184 tisíc.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .