Hitradio FFH v Německu spustilo zpravodajský kanál

Německé terestrické Hitradio FFH spustilo vlastní zpravodajskou stanici. Vysílá na internetu a doplňuje tak nabídku webových stanic FFH Digital. Zprávy tu běží nepřetržitě 24 hodin denně. Nejedná se o speciální produkci. Internetové rádio pouze ve smyčce opakuje to, co vysílá jeho mateřská hudební stanice.

Nepřetržitý tok informací nabízí nové zpravodajské rádio FFH Nachrichten. Vysílá pouze na internetu a jedná se o další ze speciálních kanálů, které terestrické Hitradio FFH nabízí na svých internetových stránkách FFH Digital. Po stanicích, které hrají různé styly hudby (více zde), přichází s další. Ta nabízí mluvené slovo, a to zprávy. Zprávy, sport, doprava, počasí a také informace z burzy. A to stále dokola. Rádio nevysílá žádné nové speciální relace. Pouze ty, které se vysílají na hlavním terestrickém kanálu. Tato relace se po odvysílání nasadí do smyčky. Ta se opakuje do doby, než se vysílají nové zprávy, doprava či sport. Pak se nasadí nová smyčka a ta opět jede pořád dokola. Zprávy, burza, sport, počasí, doprava, pár delších reportáží z různých míst regionu k aktuálním tématům, krátce počasí a opět znovu.

Stanice se nesnaží skrývat, že jen opakuje, co se už vysílalo na Hitradiu FFH. A tak tady i v sedm slyšíte před jinglem zpráv ohlášení: „Pět minut před šestou“ Mateřská stanice totiž nevysílá zprávy v celou ale pět minut před celou. A terpve po jejich odvysílání je z airchecků dává na web. V předtočené anonci se uvádí, že se zprávy aktualizují vždy v celou. Zprávař na konci relace navíc upozorňuje (posluchače terestrického vysílaní) na nový zpravodajský kanál, který vysílá na internetu.

Na webu jsou zprávy i v textové podobě a brzy by se měla objevit i krátká videa. „Pro naše posluchače jsou vedle hudby důležité i naše spolehlivé zprávy a informace o počasí a dopravě. A protože pro nás, co děláme rádia, je internet po VKV stále významnějším přenosovým kanálem, nabízíme teď na internetu nonstop zpravodajský kanál,“ řekl serveru Radioszene.de programový ředitel FFH Hans-Dieter Hillmoth. Podle něj je zpravodajský kanál další nabídkou po hudebních kanálech, které FFH Digital zprovoznilo v polovině minulého roku.

O dalším novém rádiu si povíme příště.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .