GES znovu na Slovensku. Bude Radio Hey Nitra?

radiotv22Slovenské Radio Hviezda FM (do roku 1998 pod názvem Radio Nitra) pravděpodobně změní majitele. Od současného vlastníka – bratrů Kovarčíků – by Radio Nitra s.r.o mohla koupit česká mediální skupina GES Media Holding, která zastřešuje televizi Prima a síť rádií Hey v Ostravě, Brně, Praze a Pardubicích.
Slovenskému deníku SME to potvrdil jednatel a spolumajitel rádií Hey Radim Pařízek.

„Radio Nitra má dobré pokrytí. Jakmile ho získáme, uvažujeme o názvu Radio Hey. Nezařadíme ho však do české sítě Hey, ale chceme vytvořit vlastní osobité slovenské rádio, které by produkovalo hlavně slovenskou hudbu. Možná se stane základem nové slovenské sítě rádií naší společnosti,“ sdělil SME Pařízek.

Nitra stále s dluhy; investor z Velké Británie koupi vzdal

Radio Nitra, jako mnohé jiné slovenské stanice, se potýká s dluhy. Pařízek je si toho vědom a proto v těchto dnech má dojít ke schůzkám se zástupci města Nitra a telekomunikacemi. „Chceme všechno stihnout do 21. května. Po tomto datu může rádio přijít o licenci,“ dodal Pařízek.

Současní vlastníci minulý týden odstoupili od smlouvy s jiným – původním – zahraničním investorem Bryanom Rylandsem z Velké Británie. Podmínkou, aby získal Radio Nitra, bylo uhrazení, minulou středu do 24 hodin, dluhu vůči městu Nitra. Rylands na tuto podmínku nepřistoupil s tím, že dluhy platit nebude. Navíc podle jeho vyjádření smlouva neobsahovala termín platby.

Rylands plánoval obnovení vysílání rádia s názvem Alfa už na začátku května. Ale nedohodl se s telekomunikacemi na jeho zapojení.

„Hey Slovensko“ už mělo vzniknout vloni

Česká skupina GES již vloni v říjnu usilovala o vstup na slovenský mediální rozhlasový trh. Přihlásila se do licenčního řízení na několik frekvencí. Už tehdy před slovenskou velkou mediální radou (obdoba české RRTV) obhajovala projekt sítového rádia s dominantní slovenskou hudbou v programu stanic. Avšak neúspěšně.

Přečtěte si komentář slovenského kolegy Juraje Koiše o historii rádia Hviezda FM na Radiowebu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .