Galaxie Praha a Hradec Králové zařazeny do nabídky UPC

radiotv22Společnost RTV Galaxie, a.s., držitel licence na vysílání metropolitní televize Galaxie Praha a Galaxie Hradec Králové, uzavřela dohodu s UPC Česká republika. Tato dohoda umožní od 18. prosince 2002 zákazníkům UPC přijímat program metropolitní televize Galaxie Praha a Galaxie Hradec Králové prostřednictvím kabelové nabídky UPC. Společnost UPC zařazuje program Galaxie do nabídek Mini a Klasik.

„Zařazení Galaxie Praha a Galaxie Hradec Králové do nabídky UPC přispěje k tomu, že se programová nabídka metropolitní televize a hradecké televize stane dostupnou pro další diváky. Umožnit sledování této stanice stále většímu počtu občanů v pražském a hradeckém regionu je našim dlouhodobým cílem,“ říká šéfredaktor zpravodajství Galaxie Jan Lajčak.

„Galaxie je program, který, jak pevně věřím, přispěje ke zkvalitnění naší nabídky pro Prahu a Hradec Králové. Společnost UPC Česká republika, a. s. může díky jejímu zařazení nabídnout svým divákům vedle nových seriálů a filmů plnohodnotné čtyřstupňové zpravodajství – od světového, přes národní a metropolitní, až po místní – tedy model, který je oblíbený a běžný ve všech světových metropolích. Získává i televize Galaxie. Svým zařazením do největší pražské a královehradecké kabelové sítě se okamžitě ocitá ve více než sto tisíci domácnostech a rázem se stává jedním z významných hráčů na domácím mediálním trhu,“ vítá metropolitní televizi v kabelových sítích Václav Bartoň, generální ředitel UPC Česká republika, a. s..

TV Galaxie

Galaxie Praha je metropolitní televizí se širokým diváckým záběrem. Těžištěm jejího vysílání je akviziční program, zaměřený na co nejširší divácké spektrum a kvalitní metropolitní zpravodajství, které denně v několika relacích přináší nejnovější zprávy z regionu Praha a střední Čechy. Stejně tak Galaxie Hradec Králové přináší zpravodajství z hradeckého regionu.

Vysílání televize Galaxie Praha je věnováno především seriálům všeho druhu, včetně telenovel, ze kterých si vybere divák kterékoli věkové a zájmové kategorie – v současné době to jsou například Volání divočiny, Texaská spravedlnost, Nejdražší poklad, Strážce moře, Superman, Samantha, Tajuplná žena, Vypůjčené životy či Sabrina – mladá čarodějnice. Večerní hodiny jsou v hlavním vysílacím čase věnovány převážně opět divácky atraktivnímu seriálu, jako např. Soudkyně Amy, Booker, Správná pětka, Pohotovost, Pensacola – zlatá křídla (většina z nich je reprízována v dopoledních hodinách), a poté filmům rozličných žánrů – dobrodružným, dramatům, kriminálním, romantickým apod. Na víkendy jsou zařazovány ještě další dva filmy do odpoledních hodin. Ve vysílání nechybí pochopitelně ani zpravodajské relace. TV Galaxie Praha v jejich rámci nabízí čtvrthodinový Pražský deník, a to každý den v 10.00, 12.55, 18.00, 19.45 a 21.45 hodin, ve všední dny pak navíc ještě pětiminutové vstupy Pražské minuty, věnované aktuálnímu dění v hlavním městě, vždy v 15.00, 16.00 a 17.00 hodin. Obdobně fungují zpravodajské relace hradeckého regionu.

V současné době mohou diváci signál Galaxie Praha přijímat z vysílačů Strahov (kanál 28), Novodvorská (kanál 9) a Národní technické muzeum (kanál 11). Diváci mohou Galaxii Praha sledovat v Praze a v jejím okolí.
Galaxie Hradec Králové vysílá v Hradci Králové na kanále 46.

Jan Lajčak

šéfredaktor zpravodajství Galaxie

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .