Frekvence 1 přináší další novinky

Frekvence 1 přilákala do svého moderátorského týmu další hvězdu, na níž se můžete těšit od ledna 2007. Navíc již od 4. prosince rozjíždí novou vánoční hru. Pro nedočkavé je tu jedna novinka již nyní – diskusní fórum, kterému se tak dlouho F1 bránila. Ale hezky popořadě.

Frekvence 1 oznámila příchod Jana Tuny do svého týmu. Objeví se jako nový moderátor podvečerního Pressklubu, kde vystřídá jeho dosavadní moderátorku Jitku Obzinovou. Ta opouští Pressklub na vlastní žádost. „Moderovat Pressklub na Frekvenci 1 mě velmi bavilo, ale po více než roce se to pro mě bohužel stalo časově neúnosné,“ komentuje svůj odchod Jitka Obzinová. Pressklub se vysílá již dlouhou řadu let. V roce 2002 jej moderoval i Ondřej Hejma. Vysílací doba byla ale jiná – v 18.00 začínaly Rozhlasové noviny a samotný Pressklub byl vysílán od 18.15 do 19.00. V květnu 2004 se čas Pressklubu zkrátil na půl hodiny. Důvod? – Větší atraktivita. Předcházely mu, stejně jako dnes, Zprávy s hostem Pressklubu, moderovali jej střídavě Bára Tachecí, poté jen sám Petr Šimůnek. Od listopadu 2005 se pak jedinou moderátorkou byla právě Jitka Obzinová.

V čem bude Pressklub od ledna 2007 jiný? „Svých hostů v Pressklubu Frekvence 1 se budu nekompromisně ptát na to, co zajímá občany této země,“ zdůrazňuje Jan Tuna. „Pressklub Frekvence 1 je všeobecně vnímán jako prestižní diskuzní pořad. Nabídka programové ředitelky Frekvence 1 Barbory Tachecí na moderování Pressklubu je proto pro mne velká čest a výzva. Zároveň jsem rád, že budu moci působit v nezávislém médiu plném skutečných profesionálů. Udělám maximum proto, abych důstojně navázal na profesionální práci mé předchůdkyně Jitky Obzinové.“

V úterý 27.listopadu bylo na stránce http://www.frekvence1.cz/ spuštěno tolik odmítané diskusní fórum. V březnu tohoto roku jsme zasílali dotaz: „Připravujete na svých stránkách fórum?“ Bára Tachecí odpověděla: „Fórum – je věc ošemetná. Každý provozovatel web stránek totiž ze zákona zodpovídá za jejich obsah a software, který umí vyřazovat riskantní výrazy je dost drahý. Pracovní pozice, která by fórum řídila a kontrolovala, abychom se nedostali do rozporu se zákonem, není rovněž levná.“ Přesto se na stránkách fórum objevilo.

Za každý příspěvek, který na tomto fóru napíšete, se Vám přičítají body. Svůj aktuální stav bodů můžete zjistit ve svém profilu, počet bodů ostatních diskutujících najdete v Seznamu uživatelů, kde můžete také své body někomu darovat. Nejbližší vyhodnocení proběhne 20.prosince. Ceny, které se určí vždy na začátku jednotlivých období, dostane prvních deset nejlépe obodovaných přispěvatelů. Za jednotlivé úkony obdržíte různý počet bodů – například „výdělek“ za odpověď na fóru pro Vás znamená 10 bodů.

Když už jsme u soutěží, zmiňme se o novince – „Vánoce se Santa Krausem„. Ne, není to překlep. Opravdu je tento název správný. Úkolem je posílat smsky s Vašimi bláznivě prožitými Vánocemi. Letošní soutěží Vás provede Jan Kraus. Sám tvrdí, že jediný Santa, který má v ČR co dělat, je on – Kraus. Frekvence 1 přináší každý rok nějakou zajímavou vánoční hru. Jen ve stručnosti zmiňme soutěže Ježíšek ve skvělém tempu, Báječné Vánoce, Vánoční hvězda (- chyťte hit) či Překvap Ježíška smskou.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .