Fleischmann: Dejte nám vědět, co byste na Inforádiu chtěli slyšet

Před týdnem se v pražském éteru objevila nová stanice. Jmenuje se Inforádio a v jejím vysílání zatím dominuje poměrně moderně pojatá muzika ojidiněle přerušovaná informačními vstupy. Jak se bude Inforádio vyvíjet? Kdy z něj bude plnohodnotné zpravodajské rádio? Zůstane zachován tento hudební formát? A jak se bude rozšiřovat jeho pokrytí?

Na tato témata jsme se zeptali Michela Fleischmanna – jednatele a spoluvlastníka společnosti Max Loyd s.r.o., která loni licenci na Inforádio získala od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání.

Před týdnem jste zahájili provozorní vysílání. Kdy se posluchači dočkají plnohodnotného programu? Jak bude program vypadat? Kolik procent vysílacího času zabere
zpravodajství?


Info radio začalo vysílat v termínu daném zákonem. Info začalo vysílat v té nejjednoduší formě, které jsou povoleny licenčními podmínkami. V čase budeme „nabalovat“ informační službu pro Prahu. Jak a co, vám neprozradím. Nechte se překvapit, nebo lépe – poslouchejte Info radio a dávejte vědět, co by jste tam chtěli za další informace. Nevím kolik tyto informace zaberou procent, více mne zajímá jejich kvalita.

Jak to bude s hudebním formátem? Dá se předpokládat, že muzika tohotypu, jaká v současnosti na Inforadiu zní, zůstane i do budoucna?


Info radio má mapovat pražské hudební dění. Realitou je, že tato hudba je momentálně nejvíce produkována a reprodukována. Chceme podporovat toto hudební vyjádření naší doby.

Oficiální mapy pokrytí RRTV vašemu kmitočtu přisuzují velmi malou oblast, máte vy prozkoumáno, kde všude jste v současnosti slyšet? Jak to plánujete do budoucna?


Pro každé radio je jeho pokrytí malé. Info radio nebylo obdarováno velkým výkonem. S překvapením konstatujeme, že je ale mnohem vetší (cca 3x) než se předpokládalo. Máme podanou žádost na přesun vysílače na lepší kótu. Snad se to povede.

Zúčastníte se s Info Radiem licenčního řízení do DVB-T a DAB?


Na tuto otázku zatím neumí odpovědět nikdo.

Kdy a na jaké adrese budete mít internetové stránky, když inforadio.cz vlastní Londa s.r.o.?


Info radio má zapsanou ochranou známku, slovní i kombinovanou. Internetové stránky teprve budeme připravovat.

Plánujete internetové a kabelové vysílání?


Ano. Do budoucna. Rád bych brzy.

Můžete představit členy realizačního týmu rádia? Povedete rádio sám nebo máte i nějakého nového ředitele?


Spolupracuji s 5 lidmi ve věku 17, 20, 23 a 25 let. Další přijdou. Dejte nám trochu času k práci a poslouchejte nás. Chceme rádio, které zde není, hraje hudbu, kterou jiní nehrají, nebo hrají okrajově a chceme říkat to, co jiní neříkají.

Mohl byste tedy někoho jmenovat?


Hudebním dramaturgem je Martin Pokorný, který mj. moderuje pořad Groove na Evropě 2.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .