Firemní výročí se slavilo vlastní hitprádou

Významný zásilkový obchod oslavil osmdesát let své existence netradičně. Vytvořil vlastní hitparádu, která běžela současně na čtrnácti rozhlasových stanicích. Moderace se ujali ti nejzkušenější a nejoblíbenější. Kromě tohoto velkolepého produktu, najdeme i menší akce, které ale také stojí za pozornost.

80 let Quelle
80 let oslavil německý zásilkový obchod Quelle vlastní hitparádou. Ta se vysílala na Svatodušní pondělí od dvanácti do osmnácti hodin na čtrnácti stanicích v několika německých regionech. Celkem ji tak mohlo slyšet pět milionu a tři sta tisíc posluchačů. Už od 7. května běžely ve vysílání oněch čtrnácti stanic (Radio Hamburg, Hit-Radio Antenne Niedersachsen, Antenne Mecklenburg-Vorpommern, lokální rádia Severního Porýní Vestfálska, HitRadio RPR, RTL Radio, Antenne Bayern, Radio Ton, Radio Regenbogen, HitRadio FFH, 94 3 rs2, Radio SAW, Antenne Thüringen a Radio PSR) výzvy, aby posluchači hlasovali  a vybrali osmdesát největších hitů.

Pro tuto hitparádu byl naprogramován exklusivní hlasovací mechanismus. Každý z hlasujících mohl vybrat z přibližně čtvrt milionu titulů a svému favoritovi určit dokonce i jednu z osmdesáti speciálních cen. Hlasovat se dalo na stránkách Quelle i telefonicky nebo v jednotlivých pobočkách Quelle. Aby těch osmdesátek nebylo málo, tak se vylosovalo osmdesát hlasujících, kteří obdrželi věcné ceny. Například luxusní kuchyni za 25 tisíc euro, cestu do Karibiku, plochou televizi, benzínovou sekačku, digitální foťák nebo poukázky na nákup módního oblečení.

Moderace se ujali největší hvězdy německých regionálních rádií. John Ment z Radia Hamburg a Marcus Kaiser z 94 3 rs 2 (oba ranní showmani) vytvořili jednu moderátorskou dvojici a Carmen Burger (ranní moderátorka Antenne Bayern) a Johannes Scherer z ranní show HitRadia FFH druhou. Společně tak během šestihodinového bloku odprezentovali osmdesátku největších hitů. Vyhlášení toho nejlepšího se posluchači dočkali krátce před šestou večer, kdy se zahrál vítěz celé hitparády. Vítězem byl Summer Wine –Avalon & Vallo a naopak na druhém konci žebříčku skončil Bruce Springsteen a jeho Born in the U.S.A.

Kmotr pumy
Podobně jako u nás spolupracuje Český rozhlas při křtech mláďat v zoologických zahradách, rozhodlo se být kmotrem i rakouské rádio Antenne Steiermark. Kmotrem mláděte pumy se stal sám ředitel stanice Rudolf Kuzmicki. Mládě Seal křtil samozřejmě za přítomnosti reportérů své stanice.

Lístky se slevou
Rockland Radio nabízí svým posluchačům vstupenky na koncert Iron Maiden s dvacetiprocentní slevou. Stačí pouze zavolat na speciální linku a lístky jsou k mání. Pětinu ceny doplatí Rockland Radio. Kdo bude mít štěstí a bude vylosován, dostane se na koncert Iron Maiden v Ludwigshafenu úplně zadarmo.

Moje poprvé
Jaké to bylo poprvé, vyprávějí ve vysílání posluchači stanice ffn. Vyprávějí o tom, jaké to bylo, když se poprvé líbali, když zažili první nešťastnou lásku, první rande, první živý koncert atd. S těmito zážitky se pojí i určité hity. A když se zrovna zahraje hit, který se pojí k nějakému odvysílanému zážitku, stačí jen zavolat a stý volající má jistou stovku (100 euro).

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .