Faktor 2 končí, startuje Radio Gold!

radiotv22Rok 2002 se nese ve znamení zásadních změn v rozhlasovém éteru. V prvních lednových dnech tři rádia z rozhodnutí Rady pro rozhlasové a televizní vysílání zanikla, aby na jejich frekvencích nastoupila nová rádia Beat, Expres a Petrov. Další tři stanice ohlásily změnu názvu a úpravy formátu. Na 1. dubna je avizován přerod Radia Most na Radio Sever a proměna Melody na Radio Olympic proběhne pravděpodobně už v březnu. Už zítra ale skončí historie Radia Faktor 2 a v jihočeském éteru se objeví Radio Gold. Jeho provozovatelé pro zavedení nového jména úmyslně zvolili magické datum – 22.2.2002.

Radio Gold se od svého předchůdce nebude lišit jen jménem, Gold se chce profilovat metropolitní rádio pro České Budějovice s důrazem na lokální zpravodajství. Ve vysílání se objeví nové hlasy, staré znělky budou nahrazeny novými a změnami prochází také koncepce zpravodajství. „Na formátu jsme pracovali už půl roku předem, v našem terénu, kde je pomalu víc rádií než lidí, je to opravdu těžká práce. Hudební formát je založen na léty osvědčených hitech, které nejsou určeny výhradně pro starší posluchače,“ vysvětluje majitel rádií Faktor a Gold Ladislav Faktor.

Radio Faktor 2 od svého zrození stálo ve stínu svých dvou silnějších sourozenců – Radia Faktor a Eldorádia. Jeho poslechovost se dlouhodobě pohybovala v rozmezí 18-24 tisíc posluchačů denně, ale za poslední rok prudce poklesla až na 10 tisíc lidí (Mediaprojekt III.-IV.Q 2001). I tady lze hledat důvody zítřejší rošády, která může českobudějovickému rádiu pomoci, ale v nejbližších výstupech poslechovosti způsobí pravděpodobně další poklesy. „Uvědomujeme si, že měnit název rádia je riskantní krok, ale chceme se dozvědět víc o struktuře posluchačů a tak jsem před tímto rozhodnutím absolvoval několik konzultací s odborníky na marketing. Nový název nám snad pomůže k odlišení Radia Faktor a Radia Gold ve výzkumech. Kromě toho se mi líbí jednoznačná identifikace, která podtrhne hudební formát,“ dodává Faktor.

Na post výkonné ředitelky Radia Gold byla jmenována Šárka Frenclová, program rádia má na starosti Štěpán Hocke a v týmu Radia Gold je přibližně polovina nových lidí. Programové schéma by mělo být od zítřka vystaveno na nových internetových stránkách www.radiogold.cz.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .