Extravagantní párty v Babylonu

radiotv222Je pátek 24. září, zhruba 21.30 a já vcházím do Společenského Centra Babylon v Liberci. Mířím ke vchodu do diskotéky, kde se má dnes večer konat show, na kterou se vstupenky prodávaly zatraceně dobře….Je pátek 24. září, zhruba 21.30 a já vcházím do Společenského Centra Babylon v Liberci. Mířím ke vchodu do diskotéky, kde se má dnes večer konat show, na kterou se vstupenky prodávaly zatraceně dobře. Čas od času totiž vyráží do mimopražských luhů a hájů moderátorský tým Evropy 2 s programem, jenž je vlastně živou obdobou pravidelného sobotního pořadu Evropy 2 -Dance Extravaganzy

Extravaganza tým ve složení Marek Řeřicha, Leoš Mareš, Luděk Hrzal a za normálních okolností i Lada Macurová, vyjíždí jednou měsíčně tam, kde funguje lokální studio Evropy 2. (Od září tedy i Liberec.).
Je tedy něco málo po půl desáté a já mířím ke vchodu do Centra Babylon. S vědomím toho, že mám v ruce pozvánku, míjím frontu a řítím se k černým hochům, kteří mají vysílačky proklatě nízko. Po předložení pozvánky jsem byl jako každý příchozí orazítkován na předloktí písmenem „W“ a vpuštěn do dovnitř.
Prostory jsou to opravdu velké, přesto však útulné a dosti přehledné, bez utajených zákoutí a míst, kam světlo lamp nepronikne. Výzdoba sálu nenechala nikoho na pochybách, jaké že rádio bude hrát dneska prim, v čemž mne v zápětí utvrdila i typická znělka E2, která oddělovala taneční hity na předem namíchaném CD.

Zhruba v deset hodin večer na pódium vystoupila noční můra (nebo taky podle názoru kolegů – hnědý uhlí) Evropy 2, Luděk Hrzal. Přivítal návštěvníky diskotéky a uvedl celou show. Luděk je svými kolegy moderátory nazýván hnědým uhlím oprávněně, protože je s Evropou 2 spjat snad od jejích úplných začátků, kdy se vysílalo ještě z Celetné 17.

Jako druhý vyšel z útrob technického zázemí Marek Řeřicha v apartní čepičce a přivítal se s publikem, které měl spolu s kolegy moderátory uvést do varu a v této konzistenci se ho snažit udržet do čtvrté ranní. Marek Řeřicha byl – alespoň pro mne – postava číslo jedna toho večera. Když totiž poslouchám v sobotu večer jeho klasickou Dance Extravaganzu, tak nevycházím z údivu, co všechno s mixážním pultem, resp. s muzikou, dovede. Těšil jsem se, až to uvidím naživo. Je to Pan DJ a muzikou žije.

A jako třetí se představil Leoš Mareš, kterého zná snad každý posluchač Evropy 2, jenž od loňského podzimu alespoň jednou vstával v pracovní dny dřív, než v devět hodin. Jeho ranní show, je dnes myslím už hodně vychytaná.

Oficiality skončily, začala muzika, tancechtivé publikum se nacpalo na parket a rozjela se zábava. Nedá se líčit do detailů, jak se celá akce minutu od minuty odvíjela, takže vypíchnu jen ty zásadní nebo něčím zajímavé části večera a posléze rána. Tu iluzi vlnících se těl, dunících basáků v obrovských reproduktorech, mihotajících se reflektorů a oslepujícího efektu stroboskopových žárovek, si budete muset vytvořit sami. Všichni tři výše zmiňovaní se průběžně u mixážního pultu střídali, hrála se muzika starší (Luděk Hrzal), hrál se ten nejfajnovější dance v podání Marka Řeřichy a proběhla i skvělá show Leoše Mareše, jenž si s publikem dělal doslova co chtěl.

Většinu večera (vyjma pasáží, kdy se dal do díla Marek, protože to jsem se na parket vrhnul i já) jsem dění sledoval z balkónku nad pódiem v jakémsi odděleném prostoru, který byl ohrazen a do něhož jsem se čas od času drze nastěhoval. Proto mohu říct, že Leoš si publikum zcela bezpečně získal a dokázal ho přesvědčit k čemukoliv. Probíhal tak pánský i dámský striptýz, soutěže o dost dobrý hadry od firmy Vandenberg, shledání s Angelem z Kelly Family i John Travolta bez zvonovů. No a když už jste byli unaveni Markovými tanečními rytmy nebo věčně mluvícím Leošem, dorazil vás Luďěk například Abbou nebo jiným zaručeným a časem prověřeným flákem z dob minulých….

V průběhu večera jsem se sešel se i Zbyňkem Wernerem, obchodním ředitelem Centra Babylon a.s. Podle jeho informací byl sál původně stavěn zhruba pro 800 lidí, přičemž průměrná návštěvnost se pohybuje mezi 550 -750 lidmi. Během Extravaganzy se v prostorách diskotéky pohybovalo najednou zhruba 1200 lidí! Bylo to znát, a to zejména na obsluze baru, která situaci podle mého názoru nemohla zvládnout, ani kdyby se rozkrájela, nebo na vydýchaném vzduchu, neboť ventilace těchto prostor nebyla úplně dostačující.

Podle informací ochranky se podobná situace co do návštěvnosti (i když přece jen o chlup lepší) konala zatím jen jednou a to sice na Silvestra 98-99, kdy byla diskotéka poprvé otevřena. Pana Wernera jsem se také zeptal, jak pořadatelé zvládali situaci se vstupenkami, které se původně měly kupovat až při vstupu. Zpočátku byly trochu zmatky, hlavně pokud šlo o předprodej vstupenek a rezervačky, přiznal pan Werner. Rezervacím stolů nebo celých boxů se po zkušenostech z minula bráníme, protože je v mnoha případech návštěvníci vůbec nerespektují. Předprodej vstupenek na dnešní akci byl zahájen zhruba ve stejnou dobu, jako reklamní kampaň na Evropě 2 Severní Čechy, což je asi před 10 – 14-ti dny. Jak mi Zbyněk Werner dále řekl, toto je první akce svého druhu pořádaná v Babylonu, na níž se podílela Evropa 2 a jedná se – z jeho pohledu – o akci velmi vydařenou.

Ze strany Evropy 2 nebyly kladeny žádné speciální podmínky a to ani na zajištění bezpečnosti celé akce. Nad pořádkem v sále i mimo něj tak bdilo osm mužů ochranky, která funguje ve stejné sestavě v kterýkoliv jiný pátek nebo sobotu a nutno říci, že celý večer měla plně pod kontrolou. Další spolupráce na podobných akcích s Evropou 2 je ze strany Babylonu vítána a je věcí diskuse a dohody. Na mou otázku, jak jsou dnešní účinkující spokojeni s celou akcí, její organizací a veškerým zázemím, mi Zbyněk Werner řekl, že zatím nemá žádné negativní reakce hostí a věří, že byli s průběhem celé akce spokojeni.

Z pohledu návštěvníka však byl poněkud problém dostat se k obsluze baru a zachránit se tak před jistou smrtí následkem dehydratace. Lapit si sám pro sebe trochu toho vzduchu také zrovna nepatřilo mezi snadné úkoly. Osobně jsem také očekával, že Leoš, Marek a Luděk představí své liberecké kolegy z lokálního studia, leč nestalo se tak, přestože podle mého názoru tato show měla Evropu 2 v regionu zviditelnit. Škoda.

Kromě skvělé zábavy a vynikající muziky bych rád ocenil i dobrou organizaci u vstupu do diskotéky a vesměs příjemné a nearogantní hochy z ochranky. Celá akce se také vyvedla díky bezvadnému publiku. Za měsíc se mohou těšit posluchači z Moravy, konkrétně na řadě je Olomouc. Podrobnosti najdete na webu Evropy 2, který doporučuji navštívit už jen proto, že je mimořádně vydařený.

Takže krátká bilance na závěr: Babylon s Evropou 2 uspořádal vydařenou akci, ze které nad ránem (okolo páté hodiny) odešlo zhruba 1200 lidí o pár kilo lehčích (myšleno jak obrazně, tak i doslova :). Moderátorům se večer opravdu povedl a dokázali, že své publikum rozhodně zaujmout umí. Obchodní ředitel Babylonu mohl být také spokojen, protože se na této akci utrácelo skutečně hojně. Liberecký lokál Evropy 2 se tedy dočkal náležité a mnoho lidí dostalo inspiraci, kterouže to frekvenci by měli vyzkoušet. Zbývá se jen zeptat, kdy že se zase s Leošem, Markem a Luďkem v Liberci sejdeme. Doufejme, že to nebude dlouho trvat. Myslím, že o návštěvnost mít nikdo starost nemusí …

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .