Expres Radio: Koncert MUSIC FOR YOUR LIFE! 20.května 2004 od 17hod

radiotv22Expres Radio přichází po roce s dalším koncertem pro svoje posluchače. 20. Května 2004 se v Praze na Strahově mezi kolejemi můžete setkat s hvězdami domácího i světového popu. Dozvíte se, jak dopadne Zlaté ucho za rok 2003.

20.května se na Strahově odehraje jeden z největších koncertů tohoto roku. Expres Radio navazuje na úspěch loňského koncertu pro všechny nuly na Staroměstském náměstí. Tehdy se nás sešlo kolem 8 000. Letos bude koncert daleko větší. Kromě špičkových domácích hvězd se představí i největší hvězda žánru acid jazz na světě – skupina The Brand New Heavies. Koncert začne od 17h a v jeho rámci uvidíte i předávání cen ZLATÉ UCHO 2003.

Koncertem vás provedou Viola Gebauerová (CZE) a Siegfried Stern (GER). Máte se na co těšit.

Přehled účinkujících:

100°C

Ačkoliv mariánsko-lázeňská skupina 100°C vznikla již před 8 lety, bylo to především vítězství v loňském ročníku soutěže Coca-Cola Popstar, které skupinu zařadil mezi nejžhavější objevy české hudební scény. Hudební projevil kapely v sobě nezapře rockové kořeny. Od nich vedla cesta přes reagge a funky až k současnému “střihu”, který obohacený o kompletní dechovou sekci a dýdžeje v sobě pojí kromě výše zmíněných také break-beatové, junglové a drum´n´bassové postupy. 100°C v minulosti vystupovali především na festivalech jako jsou Trutnov, Rock For People či Králíky. Velkým přínosem pro ně bylo společné turné se Support Lesbiens. Zkušenosti a energii ze svých vystoupení skupina přenesla do studia při natáčení desky, která vyšla na začátku února letošního roku.

KHOIBA

Od svého odchodu z úspěšné formace Roe-Deer stihla dvojice Ema Brabcová a Filip Míšek během 2 let nejen zvítězit v prestižní soutěži Jim Beam Music 2002 či spolupracovat na hudbě k filmu „Jedna ruka netleská“, ale především vydat dvě velmi chválené Eps „Dilemma“(2002) a „That Reason“ (2003). Tyto počiny je zařadily mezi nejvýraznější tváře nastupující generace. Hledat stylové zařazení Khoiby je vcelku složité, ale především zbytečné. Jde především o společné cítění jedinečné atmosféry, příjemnou komunikativnost „opravdových“ písní, znamenitou vokalistku i ten nejpromyšlenější doprovod. Takové jsou slova kritiků. Důležitější je ale, že Khoiba točí debutové album „Nice Traps“, které by mělo vyjít pravděpodobně během dubna. Je tedy více než pravděpodobné, že koncert „MUSIC FOR YOUR LIFE!“ bude jednou z prvních příležitostí k seznámení se s „Krásnými pastmi“ live.

DAN BÁRTA & ILLUSTRATOSPHERE

Dan Bárta byl při svém vstupu na scénu spíše drsný rocker. Nejprve zpíval rock v plzeňské kapele Tom Sawyer, v dubnu 1991 se poprvé představil v sestavě skupiny Alice. Ze skupiny odešel po vydání třetí desky, po které začal spolupracovat s J.A.R., s lidmi kolem Romana Holého, Oty Klempíře nebo kytaristy Miroslava Chyšky. Objevil svět funku, rapu či jazzu, který mu poskytuje spoustu výrazových možností. V polovině devadesátých let vystupoval jako hvězda muzikálů Jesus Christ Superstar a Evita. Minulostí je i popová a taneční kapela Sexy Dancers, nastartovaná Romanem Holým a spol., ve které se zaskvěla rovněž Dara Rolins (album Butcher´s On The Road, 1998). V roce 1999 vydal bilanční album Dan Bárta & ., které prezentuje jeho vývoj od Alice k J.A.R. a jazzu. Posledním projektem Dana Bárty je projekt s koncertní kapelou Illustratosphere, s kterou natočil nejprve album Illustratosphere (Deska roku 2000) a v listopadu loňského roku album Entropicture. O výjimečnosti Bárty svědčí celá řada prestižních ocenění, která v průběhu uplynulých 15 let získal (Zpěvák roku 1994, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002 Akademie populární hudby).

SUPPORT LESBIENS

Kapela vznikla v roce 1992 a její vzestup byl raketový. V roce 1993 se skupina stala semifinalistou velice dobře obsazené soutěže „Marlboro Rock-In“ a objevila se v prestižním pořadu MTV „120 Minutes Paula Kinga“. Ve stejném roce vydali debutové album „So, what?“ a absolvovali rozsáhlé koncertní turné po celé ČR a SR. O rok později vydávají druhé album „Medicine Man“, na které spolupracoval anglický producent Kenny Jones. V roce 1996 se skupina rozpadla a sešla se znovu o 2 roky později, kdy začala pracovat na svém 3 albu. Nahrávání, natáčení videoklipů a koncertování vyplnilo následující více než 2 roky. V květnu 2001 vyšlo album „Regeneration?“, které Support Lesbiens natáčeli v prestižním East Authentic Studiu v Londýně. V roce 2002 následuje album „Tune da Radio“, za která skupina získává ocenění Album roku a Skupina roku 2002. Ačkoliv deska obsahuje především inteligentní pop, zklamání výsledkem nebyli ani příznivci funku či rocku, což se potvrdilo koncertními úspěchy nejen v ČR, ale také při vystoupeních skupiny v okolních zemích (Polsko, Slovensko).

BRAND NEW HEAVIES

Průkopníci acid jazzu vznikli v Londýně v roce 1985. Jejich hlavní inspirací byla funk grooves 70tých let a především James Brown, jehož nahrávky provázely skoro všechna jejich raná vystoupení v londýnských klubech. Ve chvíli, kdy přidali do své kapely dechovou sekci, stali se jednou z nejvyhledávanějších kapel v Londýně. Svojí koncertní kvalitu dokázali deskou „Brand New Heavies“ (1990). Od té doby podnikli mnoho koncertů po celém světě a několikrát obměnili sestavu. Jejich hudba se postupně profilovala a například zpěvačka Ndea Davenport se v průběhu kariéry stala jednou z nejuznávanějších studiových zpěvaček na světě. Prezentují se směsicí jazzu, blues a karibské hudby. Mezi jejich největší hity patří Dream on Dreamer, Staurday Night, Shelter, nebo Stay this way. Do dnešního dne vydali celkem 6 alb, přičemž kritiky je asi nejvýše hodnoceno album z roku 1995 s názvem „Original Flava“. Ačkoliv poslední, „Shelter“, vyšlo už v roce 1997, každý, kdo viděl a slyšel jejich koncert potvrdí, že hlavní a největší kouzlo Brand New Heavies je v živém vystupování. To ostatně dokázali i v roce 2000, kdy utančili po střechu vyprodaný Lucerna Music Baru.

Úžasná je cena lístků, protože v předprodeji v síti Ticketpro stojí lístky 175 Kč. Na místě budou stát 199. Předprodej se vyplatí. Sežeňte si je co nejdřív – budeme rádi a budeme se těšit.

Libor Bouček

Promo manažer Expres Radio 90,3 FM – Praha

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .