Dušan Krejdl: Crystal je rádio pro střední generaci

radiotv22Českolipské Radio Crystal před několika týdny získalo nového programového ředitele. Dlouholetý programový šéf Karel Lehner odešel do rozhlasového domu F1/E2 a nahradil ho Dušan Krejdl, který na podobné pozici působil v náchodském Radiu Metuje. S Dušanem Krejdlem jsme si povídali nejen o budoucnosti Crystalu, ale i o poslechovosti nebo zveřejňování playlistu na internetu.

jaké byly první týdny na novém působišti?

Bezproblémové. Podmínky pro práci dramaturga jsou v Crystalu více než dobré. Musím ocenit férové príjetí jak ze strany vedení tak od moderátoru.

Kam chcete Radio Crystal v budoucnu vést? Plánujete nějaké úpravy hudby nebo programu?

Dílčí úpravy programu a hudebního formátu již proběhly nebo jsou ve fázi příprav. Radio Crystal nyní posiluje svou pozici jako hudební rádio pro střední generaci.

Chystáte nějaké personálni změny?

Soudržné moderátorské týmy, za kterými je videt dobrý výsledek není potřeba obměnovat. První tři měsíce v Radiu Crystal jsem si vymezil pro pozorování jejich schopností a možností. Pohyb moderátoru mezi rádii je ovšem nedílnou součástí kultury českého rozhlasového trhu, takže počítám, že se nevyhne ani Radiu Crystal.

Jste spokojen s poslechovostí Crystalu? Kolik může podle vás při současném pokryti získat?

Jsem spokojen, ale ne ukolíbán. Radio Crystal už dokázalo, že umí oslovit více než 60 tisíc posluchačů a zde leží muj cíl. Hodně napoví nové výsledky poslechovosti.

V čem spatřujete přičiny toho, že dnes má Crystal podobnou poslechovost s libereckým Contactem, který měl před pár lety několikanasobně více posluchačů?

Pravděpodobně v rozdílných přístupech k rádiu jako takovému. Pryč jsou dřevní doby českých rádií, kdy se člověk opíral o vlastní pomalu posbírané zkušenosti a na nich stavěl svůj názor na to, co je a co není vhodné. Dnes
už existují jasně prozkoumané cesty a je pouze na svobodném výberu manažerů rádií, kterou ve finále zvolí. Ovšem kreativnosti se meze nekladou. Duležité je neusnout na vavřínech, ale tohle jsou spíš obecná rčení pro všechna
rádia.

Ktere stanice povazujete za sve konkurenty?

Všechny formátove podobná rádia dosažitelná v regionu pokrytí Radia Crystal.

Plánujete nějake rozšíření pokrytí dalšími dokrývači?

Dnešní trend je jednoznačný. Rádia po celé republice zhodnocují své vysílání v co nejširším okolí. Radio Crystal dnes vysílá na třech frekvencích a tento stav je prozatím dostačující. Skutečně prozatím.

A na zavěr k službě, kterou jste zatím realizovali jako jediní v republice – zveřejňování hudebního playlistu. V minulosti jste ho zveřejňovali celý, teď už jen tři písničky ke konkrétnímu času. Proč to?

To je jako s erotickými fotografiemi. Námi zveřejňovaný playlist jsme navlékli do spodního prádla, aby byl prřtažlivejší. Dnes v něm můžete vyhledávat podle času, je s ním spojena služba Hit za hitem, která upozorňuje posluchače předem na vybrané intereprety a také populární Hit na mobil. Aktuálně hranou písničku pak naleznete nejen na našich internetových stránkách www.radiocrystal.cz, ale i na svém rádiu s RDS.

Děkuji za rozhovor.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .