Delta oslavovala

radiotv22.Když jsem před časem psal do rubriky Letem světem pozvánku na pátý reprezentační ples Radia Delta, tak jsem popravdě ani jeho návštěvu neplánoval. Nakonec se ale situace vyvrbila úplně jinak a já jsem do Boleslavi svou Corsu 7. dubna přeci jen hnal. Dorazil jsem později, než jsem chtěl, ale jednou z hlavních příčin byl fakt, že se mi nedařilo zaparkovat.
S patnáctiminutovou sekerou jsem se tedy dostavil do Domu kultury v Boleslavi, kde se vše již schylovalo k zahájení oslav pátých narozenin Rádia Delta. Bodrý stařík, který jistě patřil ke zlatému fondu místního kulturního stánku, utrhl kupón z mé pozvánky a vpustil mě do předsálí. Zde již korzovalo mnoho dam ve večerních róbách a pánů s motýlky. Chvilku jsem měl pocit, že jeden TV ředitel přišel o svou sbírku hmyzu, ale nakonec se mé obavy ukázaly jako liché. Motýlek jde asi znovu do módy. Důvod obrovské koncentrace lidí mi byl jasný v okamžiku, kdy jsem zjistil, že se zde podává zdarma víno a pivo. Pro obzvlášť otrlé ignoranty, kteří přijeli na ples vozem, se zdarma rozlévalo i pět druhů džusu. Řekl bych, že se našlo jen velmi málo těch, kteří tuto nabídku minuli bez povšimnutí. I já jsem si vzal odlívku a vrhnul jsem se na zkoumání hlavní ceny tomboly. Tou byl teplovzdušný krb za 100 tis. korun. Ani další ceny nepatřily do kategorie drobností z pouti a bylo jich víc než dost. Koupil jsem si tedy pět losů – každý za lidových 20 korun.
Švarného pikolíka u vchodu do sálu jsem se zeptal, kde že najdu svůj stůl s krycím názvem 214 B a byl jsem nasměrován na galerii. U stolu již seděly dvě mladé dámy. Jedna z nich se posléze ukázala být Kristinou Vackovou z týdeníku Media&Marketing. Během večera jsme u stolu střídavě drželi služby a dohlíželi na osobní věci.
Zhruba v půl deváté vystoupil na pódium moderátor a průvodce večerem-Luboš Dvořák-z Rádia Jizera a ples oficiálně zahájil. Pánové z Big Bandu Relax se chopili svých nástrojů a listy notové partitury otáčeli opravdu velmi bravurně. Na parketě se objevili první tanečníci. Musím říct, že boleslavským hudebníkům to hrálo opravdu dobře. O něco hůř to šlo některým temperamentním párům na parketě, což jsem mohl z galerie posoudit velmi dobře. Byli tací, kteří se skutečně přepínali…
Okolo 21. hodiny na pódium nastoupili Beatles Revival a vzkřísili tak nádhernou atmosféru doby Beatles. Možná škoda, že jejich vystoupení trvalo poměrně krátce. Po čtveřici zarostlých mladíků s kalhotami do zvonu přišel na pódium Milan Daim a s ním i můj čas na občerstvení. Nechal jsem tedy M. Daima přemítat o tom, zda Černá nebo bílá a vydal se pro pití. Když jsem se vrátil, vše se již chystalo k vystoupení partičky, na kterou jsem se hodně těšil. Katapult spustil někdy okolo 22. hodiny a v sále se strhl neobvyklý mumraj. Pánové Říha a „Dědek“ nastoupili v perfektní formě a zahráli své největší fláky. Většina pánů v sále zpívala a s dámami to v rytmu kytar šilo róba-neróba. Katapult měl obrovský úspěch o čemž svědčí i to, že musel dvakrát přidávat, protože ho vřískající dav do té doby distingovaných hostů plesu vůbec nechtěl pustit ze scény. Kaťáci si hosty plesu získali mimo jiné i svými opravdu roztodivnými tanečními kreacemi.

A konečně hlavní hvězda večera – Boney M, kteří vystupují již od roku 1976. Jejímu příchodu předcházela úprava scény, několik zvukových zkoušek a dramatické čekání, jehož význam se mi nepodařilo odhalit. Po deseti minutách ticha a šera se manžel šéfky skupiny, který stál za zvukařským pultem, rozhodl odstartovat vystoupení. Na pódium vešly důstojně tři dámy v čele s Liz Mitchell a daly se do díla. Osvědčené a léty prověřené hity jako Sunny, Daddy Cool, Ma Baker nebo Rasputin nenechaly myslím jedinou nohu v klidu. Vedle mne na galerii se vlnil i kuchař z místní restaurace, který do tmy svítil svým bílým oblekem a vysokou čepicí na hlavě.
Vystoupení Boney M bylo velmi příjemné i tím, že skupina vyžadovala intenzivní spolupráci publika a tak se během produkce na jevišti vlnily spolu s černošskými umělci i odvážné dámy z řad plesových hostí. Ne vždy to sice byl hezký pohled, ale odvahu nemohu upřít žádné z nich. Svalnatý tanečník Tony s břichem jak pekáč buchet předvedl pár efektních salt a celou dobu tančil s nebývalou vervou. V závěru si sál vytleskal i přídavek. Během vystoupení seděli opravdu jen ti, kteří měli nohu v sádře nebo ti, které alkoholový krunýř tížil již natolik, že tanec byl prostě nad jejich síly.

Hned po odchodu Boney M z pódia byl přinesen losovací buben a naskočilo se do tomboly. Atraktivní ceny již čekaly na své nové majitele a nelosoval nikdo jiný, než majitel a šéf rádií Delta a Jizera – Petr Šmíd. I já jsem tedy vyndal z kapsy saka své losy a čekal jsem, až onen stotisícový krb vyhraji. Leč radoval se úplně někdo jiný.

Po tombole na pódium přišel další zahraniční host-Peter Nagy. Položil si na zem dvojku červeného, na krk pověsil kytaru a hrábnul do strun. I přesto, že bylo krátce po jedné, sál se opět zvedl ze židlí a přesunul pod pódium. A protože se říká, že v nejlepším se má přestat, rozloučil jsem se s Kristinou Vackovou, která byla rovněž na odchodu, a vydal se směrem k východu.

Cestou domů jsem pak přemýšlel o tom, že mě tento ples překvapil nejen programem, ale hlavně organizačně. Tímto bych tedy chtěl pochválit všechny, kdož se na přípravě a realizaci podíleli, protože dotažen byl každý detail. Všude bylo plno ochotného personálu, pití a občerstvení bylo možné koupit na každém rohu a na pódiu se bez přestání něco dělo. A tak to má na plese být.

A ještě poznámka na závěr. Delta sice oslavovala pět let vysílání, ale možná by stál za zmínku i fakt, že jí byla nedávno prodloužena, resp. znovu přidělena licence na dalších šest let, tedy do 22. ledna 2006, což je neméně významný důvod k oslavě. Takže i já dodatečně přeji Deltě hodně dobré muziky a spokojených posluchačů i do té další šestiletky.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .