Daruj krev s Českým rozhlasem po devětadvacáté

radiotv22Ve středu 12. června 2002 se od 8.00 do 20.00 hodin v budově Českého rozhlasu, Vinohradská 12, Praha 2, uskuteční již 29. odběr krve v rámci akce Daruj krev s Českým rozhlasem.

K akci se připojují transfúzní stanice a nemocnice v místech regionálního vysílání Českého rozhlasu. Odběry probíhají na transfúzní stanici v Českých Budějovicích, v Ostravě ve Fakultní nemocnici a na transfúzní stanici v Karviné, v Plzni na transfúzní stanici, v Olomouci na transfúzní stanici, v Šumperku na transfúzní stanici, v Brně na transfúzní stanici a v nemocnicích Benešov, Kladno, Kolín a Čáslav.

O průběhu celé akce budou informovat po celý den stanice Českého rozhlasu.

Akce Daruj krev s Českým rozhlasem se koná čtyřikrát ročně a životadárnou tekutinu při ní přichází darovat kolem 1200 občanů. Smyslem celé akce je popularizace dárcovství krve, které mají transfúzní stanice stále nedostatek. Účelem akce je v neposlední řadě i získání nových dárců, což se organizováním hromadných odběrů s Českým rozhlasem daří naplňovat.

Český rozhlas a spolupořadatel Fakultní transfúzní oddělení VFN Praha děkují za podporu společnostem: Čeroz Frucht, Ekofrukt Slaný, Pekárna a cukrárna U Křížů Beroun, Pekárna Mimo Český Brod a Vydavatelství Burda Praha.

Bližší informace: Adriena Menšíková, tel. 02/2155 1306, adriena.mensikova@rozhlas.cz

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .