Daruj krev s Českým rozhlasem – již po osmadvacáté

radiotv22Ve středu 13. března 2002 se od 8.00 do 20.00 hod. v budově Českého rozhlasu uskuteční již 28. odběr krve v rámci akce Daruj krev s Českým rozhlasem.

K akci Daruj krev s Českým rozhlasem se opět připojí transfúzní stanice a místa regionálního vysílání Českého rozhlasu v Českých Budějovicích, Ostravě, Plzni, Olomouci, Hradci Králové, v Brně a v Praze.

O průběhu celé akce budou informovat po celý den stanice Českého rozhlasu.

Akce Daruj krev s Českým rozhlasem se koná čtyřikrát ročně a životadárnou tekutinu při ní přichází darovat kolem 1200 občanů. Smyslem celé akce je popularizace dárcovství krve, které mají transfúzní stanice stále nedostatek. Účelem akce je v neposlední řadě i získání nových dárců, což se organizováním hromadných odběrů s Českým rozhlasem daří naplňovat.

V Praze mohou lidé přicházet do budovy Českého rozhlasu na Vinohradské třídě 12 od 8.00 do 20.00 hodin. Každý dárce obdrží zdarma dvě vstupenky na Koncert pro dárce krve, který pořádá Český rozhlas v úterý 2. dubna 2002 ve Smetanově síni Obecního domu v Praze. Účinkovat bude Symfonický orchestr Českého rozhlasu v čele se svým šéfdirigentem Vladimírem Válkem a se sólistou Janem Simonem. Dárci krve a účastníci koncertu se tak mohou těšit na skladbu Karneval od Antonína Dvořáka, Klavírní koncert a moll op. 16 od E. H. Griega a na Beethovenovu Symfonii  č. 5 c moll op. 67 „Osudová“.

Český rozhlas děkuje za podporu společnostem: Čeroz Frucht, Ekofrucht Slaný, Pekárna a cukrárna U Křížů Beroun, Pekárna Mimo Český Brod a Vydavatelství Burda Praha.

Bližší informace: Adriena Menšíková, tel. 02/2155 1306, adriena.mensikova@cro.cz

Mgr. René Zavoral
Oddělení komunikace
Český rozhlas

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .