ČRo v neděli slaví 80. narozeniny

radiotv22Český rozhlas slaví v neděli 18. května 80 let svého vysílání. Tomuto výročí bude v neděli přizpůsobeno i vysílání ČRo 1 – Radiožurnálu.

Od 12:00 do 13:00 hodin budou vysílat – poprvé v novodobé historii – všechny stanice Českého rozhlasu stejný program. Během této hodiny bude shrnuta celé historie rozhlasového vysílání, bude doplněna i odpovídajícími písněmi z archivu Českého rozhlasu. ČRo 1 – Radiožurnál nebude proto (netradičně a zcela výjimečně) vysílat zprávy ve 12:00 hod., ale již v 11:55 hod.

Hlavní oslavy výročí rozhlasu budou probíhat v neděli odpoledne na letišti Praha – Letňany, kde Český rozhlas 1 – Radiožurnál postaví repliku kbelského stanu. Jen pár desítek metrů od místa, kde před 80 lety začala vysílat společnost Radiojournal bude nyní z kbelského stanu vysílat Český rozhlas 1 – Radiožurnál přímé vstupy, rozhovory a další reportáže.

V rámci rozhlasových oslav, které se zde budou konat, uvidí v uvedeném stanu návštěvníci nejen expozici historických radiopřijímačů a technického zařízení, ale také živé vysílání moderní rozhlasové stanice. Zájemci mají také šanci nahrát si ve stanu vlastní pozdrav a odnést si ho na CD. Pro sběratele je připraveno speciální razítko, které je možné získat pouze v rozhlasovém stanu.

V rámci oslav je připraven program, který představí všechny stanice Českého rozhlasu a divákům nabídne také možnost, zažít rekonstrukci jednoho z prvních rozhlasových hlášení v češtině. Tuto část programu bude ČRo 1 – Radiožurnál vysílat přímým přenosem, stejně jako část závěrečnou včetně vystoupení Karla Gotta.

Petra Sklenářová
marketing ČRo

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .