ČRo a Správa Pražského hradu budou spolupracovat i v dalších dvou letech

radiotv22V úterý 12. února 2002 podepsali zástupci veřejnoprávního Českého rozhlasu a Správy Pražského hradu deklaraci o vzájemné spolupráci. Obě instituce se tak zavázaly ke spolupráci na další dva roky.

Dokument společně podepsali generální ředitel Českého rozhlasu Václav Kasík a ředitel Správy Pražského hradu Zdeněk Synáček. Slavnostního aktu se dále zúčastnili ředitelka Programové divize Správy Pražského hradu  RNDr. Mária Gálová, MBA a ředitel Úseku programu Českého rozhlasu PhDr. Josef Havel.

Mezi oběma institucemi existuje již dlouhodobá výborná spolupráce a podpis nové deklarace tak znamená jenom její další stvrzení. Nadstandardně dobrá spolupráce se projevila např. při realizaci loňského úspěšného projektu Deset století architektury. V závěru loňského roku pak byl Český rozhlas  Správou Pražského hradu oceněn faksimilií grafického listu z 19. století za příkladnou pomoc při medializaci této expozice.

Oba představitelé, Václav Kasík a Zdeněk Synáček, se při podpisu nové deklarace shodli na potřebě další spolupráce ve věci vzájemného informování se o aktivitách obou subjektů a na potřebě vzájemné podpory ve věci uchovávání a dalšího rozvoje kulturního dědictví České republiky.

Praha, 14. února 2002

Mgr. René Zavoral
Oddělení komunikace
Český rozhlas

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .