Country Radio mění majitele

radiotv22Jedna z největších regionálních stanic v Česku je na prodej. Americká společnost Metromedia International Inc., která zprostředkovaně ovládá 85 procent licencované společnosti Country Radio s.r.o., nabídla svůj podíl v balíku s rozhlasovými stanicemi v Bulharsku Maďarsku, Estonsku a Finsku. Novým majitelem bude irská mediální skupina Communicorp Group Limited, která podepsala smlouvu o převodu celého balíku za více než 14 milionu eur.

Podrobnosti a důvody celé transakce jsou uvedeny v tiskové zprávě společnosti Metromedia International a samotného chodu Country Radia by se změny v nejbližší době neměly nijak dotknout. „Podle tiskové zprávy vyplývá, ze jde o zahájení procesu, který vzhledem k rozsahu transakce v dohledné dobe zádné zmeny v nasí spolecnosti neprinese,“ uvedl ředitel stanice Jan Zilvar.

Country Radio je v současnosti ovládáno z 85 procent společností MII Praha s.r.o., která je plně vlastněna firmou Metromedia International. Změna neprobíhá v samotné licencované společnosti, takže vlastníci nemusí žádat RRTV o povolení převodu. Zbývajících 15 procent stále patří bývalému řediteli stanice Zdeňku Peterovi. „Metromedia prodává mimo jiné svuj podíl v MII Praha s.r.o., na podílu ing. Petery se nic nemění,“ dodává Zilvar.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .