Chcete dům za pět stovek? Zapomeňte!

radiotv22Kdo si v posledních týdnech aspoň na chvíli naladil Radio Impuls, určitě zaslechl, že pokud tipne nejčastěji rotovanou českou skladbu v červnu, tak může vyhrát fungl nový baráček.
Samozřejmě nelze očekávat, že posluchač lačnící po novém bydlení bude sedět 30 dní bez přestávky u rádia a vést si podrobné statistiky, takže to bude asi hodně o štěstí.
Pokud ovšem zabrousíte na adresu www.mujweb.cz/www/playlist, můžete získat dojem úplně opačný. Anonymní autor zde totiž tvrdí, že má kompletní playlisty na celý červen a za malý poplatek 500Kč vám je pošle. Jako „důkaz“ svého tvrzení ukazuje rotace dvou písniček.
Po bližším prozkoumání je zcela evidentní, že se jedná o poměrně naivní pokus nějakého podnikavce, který si chce přivydělat. Oficiální vyjádření k této kauze nám poskytl programový šéf Impulsu Jirka Němeček:

Forma „Dejte mi 500,- Kč a věřte“, docela znatelně připomíná praktiky některých rádobysolidních zasilatelských firem. V každém případě jde o podvodníka, který chce „za málo muziky hodně peněz“.


Nechci do podrobností rozebírat důvody, proč tímto zůsobem nikdo nemůže získat jistotu množství odehraných českých písniček, natož pak úspěch v soutěži. Uvedu jeden, ale zásadní a snadno pochopitelný argument, který by měl být srozumitelný všem posluchačům.


Hudební ředitel rádia Jan Hanousek připravuje (samozřejmě ve spolupráci s programem MusicMaster) playlisty pouze na jeden, a to následující den. Výjimkou je pouze pátek, kdy se vytváří playlisty na celý víkend. Nikdo, ani sám hudební ředitel nebo generální ředitel rádia či majitel stanice tedy nemůže mít k dispozici playlisty na měsíc dopředu. Profesionálové určitě neuvěří měsíčnímu plánování hudby – bylo by zastaralé, neodpovídalo by momentálním potřebám ani aktualitám ve vysílání.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .