Chce si RRTV přilepšit prodejem nemovitostí?

radiotv22Zajímavé překvapení očekává dnes návštěvníky internetových stránek Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Na adrese www.rrtv.cz figuruje web připravované realitní společnosti A-Nemovitosti. Je na tom RRTV opravdu tak špatně? :-)

„A-NEMOVITOSTI je nově zakládající se realitní společností s působností na celém území České republiky. Již během několika dnů zde naleznete nabídku nemovitostí k prodeji, pronajmutí a mnohé další,“ píše se na internetové stránce www.RRTV.cz a web dále upozorňuje na server www.ceskereality.cz, kde prý jsou veškeré nemovitosti k nalezení už dnes.

Nezdá se vám to? Samozřejmě, náš mediální regulační orgán na tom není tak zle, aby si musel přivydělávat. V tomto případě nejde ani o žádný hackerský útok, ale o jednoduchou chybu administrátorů. Mluvčí RRTV Pavel Barák už včera upozorňoval na plánovanou změnu IP adresy serveru a technický správce domény vše důkladně nepřipravil.

Většina serverových počítačů totiž obsluhuje více než jedny internetové stránky a pro každou internetovou adresu je v něm třeba nakonfigurovat tzv. virtuální server. Toto ovšem nakonfigurováno pravděpodobně nebylo, proto počítač cb.marten-louis.cz (který obhospodařuje web RRTV a zároveň ony realitní stránky) adresu www.rrtv.cz nezná a automaticky zobrazuje upřednostňované stránky, kterými jsou v tomto případě ony A-nemovitosti.

Protože bude chyba s největší pravděpodobností brzy odstraněna, dovolili jsme si pro vás tuto veselou letní kuriozitku archivovat.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .