Český rozhlas Pardubice odstartuje celodenní vysílání

radiotv22V pondělí 2. prosince 2002 zaznamenají obyvatelé Pardubického kraje změny v rozhlasovém éteru. V pět hodin ráno startuje celodenní samostatné vysílání Českého rozhlasu Pardubice.

Základním pilířem programu Českého rozhlasu Pardubice bude kvalitní regionální zpravodajství a publicistika. Třikrát denně je plánováno vysílání hlavní zpravodajské relace Události regionu. Český rozhlas Pardubice nabídne informační servis ze všech oblastí běžného života – kultury, sportu, zábavy či komunální politiky.

Nedílnou složkou programu ČRo Pardubice bude dobrá hudba a zábava. Stanice hodlá klást důraz zvláště na dnes tolik žádanou interaktivitu. Posluchači proto budou mít možnost denně ovlivňovat podobu vysílání – a’t už formou telefonátů, dopisů a emailů nebo přímou účastí na natáčení pořadů v prostorách objektu Anežky České 29. Samostatné vysílání Českého rozhlasu pro Pardubický kraj se může pyšnit i kvalitním technologickým zázemím, které umožňuje realizaci řady programových prvků stejně jako i efektivní napojení stanice na síť celoplošných i ostatních regionálních stanic Českého rozhlasu.

Český rozhlas Pardubice bude i nadále pokračovat v programové spolupráci s regionální královehradeckou stanicí Českého rozhlasu. V programu se objeví „společné vysílací plochy“ – diskuzní pořady, talkshow, soutěže apod.

Český rozhlas Pardubice nabídne svůj program na kmitočtu 104,7 FM. Tento „hlavní“ kmitočet je určen pro celý Pardubický kraj. Dočasně bude vysílat z kóty Hoděšovice, během několika týdnů se ale přesune na kótu Krásné. K lepšímu poslechu a kvalitnějšímu signálu přispějí i dva „dokrývací“ kmitočty – 101 FM pro Pardubice a okolí a 102,4 pro Svitavsko.

Podle Martina Kolovratníka, šéfredaktora stanice si na své přijdou i uživatelé internetu: „Vedle klasického vysílání v éteru zaujímá Český rozhlas Pardubice své místo i na síti internet. Zájemci o dění v Pardubickém kraji mohou již nyní využívat zpravodajský server www.pardubice.rozhlas.cz. Jeho měsíční návštěvnost se pohybuje v průměru kolem 4 000 zájemců.“

Český rozhlas tímto krokem pokračuje v postupném naplňování ideje „co kraj, to studio“. V současnosti vysílá Český rozhlas prostřednictvím svých čtyř celoplošných a devíti regionálních stanic. Výstavba pardubického studia byla zahájena v roce 2000. O rok a půl později se do nového studia v ulici Anežky České 29 přemístila původní pardubická redakce Českého rozhlasu Hradec Králové. Přípravný tým zahájil v březnu 2002 základní vysílání – tzv. lokální odpojovaná okna do programu hradeckého studia. Od pondělí 2. prosince 2002 se vysílání rozšíří na samostatný celodenní program.

Na kmitočtu 100,1 FM, na kterém doposud po celý letošní rok vysílala společně studia ČRo z Hradce Králové a z Pardubic, bude vysílat celoplošné stanice Český rozhlas 2.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .