Český rozhlas Region zahájil vysílání

radiotv22Dnes v pět hodin ráno bylo zahájeno regionální vysílání pro kraj Vysočina. Stanice vstoupila do éteru pod názvem Český rozhlas Region a její signál šíří vysílač Jihlava – Strážník na frekvenci 87.9 MHz výkonem 10kW. Když nepočítáme polovičaté řešení v případě regionálního vysílání v pardubickém a karlovarském kraji, jde o první plnohodnotnou stanici Českého rozhlasu podle nových územně správních celků.

„Nová veřejnoprávní stanice bude nabízet zpravodajství a publicistiku z Vysočiny, společenské informace, zábavu a dobrou hudbu,“ říká Petros Martakidis z oddělení Public relations Českého rozhlasu. Jihlavské regionální studio vysílá denně od 05:00 do 18:00, ve zbývajícím čase není přenášen program ČRo 2 – Praha jako u ostatních regionálních studií, ale program středočeské Reginy. „V letních měsících bude Český rozhlas Region vysílat ve zkušebním režimu, který postupně prověří rozhlasové technologie i programové schéma,“ dodává Martakidis.

Jihlava předstihla Pardubice

Ačkoliv jihlavské studio začalo s odpojovaným zpravodajstvím až po Pardubicích a Karlových Varech, plnohodnotné vysílání zahájilo jako první. Narozdíl od svého severního bratra totiž nemělo problém získat vlastní kmitočet. Vysílač Jihlava – Strážník je jako stvořený pro kraj Vysočina a brněnské studio ho postrádat nebude. Naproti tomu vysílač Pardubice – Krásné, na kterém by mohlo vzniknout samostatné vysílání pro pardubický kraj, je důležitým prvkem kmitočtové sítě ČRo Hradec Králové.

„Vysílač Krásné zasahuje svou oblastí pokrytí přibližně stejně do pardubického i královéhradeckého kraje (tzn. v okamžiku jeho přechodu pouze na pardubické vysílání dojde na mnoha místech hradeckého kraje k opačnému efektu – nebude k dispozici signál ČRo HK), kromě toho má značné přesahy i do dalších oblastí. Z tohoto důvodu je podle názoru vedení ČRo vhodnější pro použití v celoplošné síti,“ vysvětluje marketingový manažer ČRo René Zavoral.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .