Český rozhlas opět v roli porotce festivalu Jeden svět

radiotv22Český rozhlas se i v tomto roce stal významným mediálním partnerem Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů s tématikou lidských práv Jeden svět, jehož letošní ročník proběhne ve dnech 10. – 17. dubna 2002 v Praze pod záštitou prezidenta České republiky Václava Havla a primátora hlavního města Praha Jana Kasla.

Mezinárodní festival dokumentárních filmů s tematikou lidských práv Jeden svět, jehož součástí je řada doprovodných akcí,  se stal prvním festivalem tohoto druhu ve střední Evropě. Jeden svět je filmovou přehlídkou výjimečných dokumentárních filmů, které většinou ukazují dění v „méně šťastných“ částech světa a přibližují život obyvatel zemí, v nichž jsou porušována základní lidská práva. Festival však nepřináší pouze svědectví o lidském utrpení, ale je také pozitivním poselstvím o možnostech vzájemné pomoci a o osudech lidí, kteří měli odvahu vzepřít se proti utlačování a násilí.

Český rozhlas se vloni na festivalu poprvé podílel i jako porotce, kdy ocenil snímek maďarského tvůrce Pétera Forgacse  „Angelos a jeho film“ Čestným uznáním za kreativní použití hudby a zvuku v dokumentárním snímku.

Letos se Český rozhlas opět zhostí role porotce a vybranému filmu udělí „Uznání za kreativní použití hudby a zvuku v dokumentárním snímku“. Kvalitu filmu posoudí odborná porota ve složení: Jiří Hubička (archivář Archivních a programových fondů ČRo) – předseda poroty, Vlastimil Hankus (redaktor zpravodajského serveru ČRo 1 – Radiožurnálu iŽurnál.cz) a Ladislav Reich (mistr zvuku).

Cenu Českého rozhlasu předá autorům oceněného snímku generální ředitel Českého rozhlasu Václav Kasík na slavnostním večeru 17. dubna 2002 ve 20.00 hodin v Divadle Archa.

Praha, 26. března 2002

Mgr. René Zavoral
Oddělení komunikace
Český rozhlas

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .