Český a Slovenský rozhlas podepsali smlouvu o spolupráci na další tři roky

radiotv22Ve čtvrtek 24. ledna 2002 byla zástupci Českého a Slovenského rozhlasu podepsána smlouva o spolupráci na další tři roky. Slavnostní podpis se uskutečnil v rámci tiskové konference, která se konala od 13. hodiny v budově Českého rozhlasu na Vinohradské třídě 12 v Praze.

Slavnostního aktu se zúčastnili  a smlouvu podepsali generální ředitel Českého rozhlasu Ing. Václav Kasík a ústřední ředitel Slovenského rozhlasu PhDr. Jaroslav Rezník.  Spolu s nimi se tiskové konference zúčastnili marketingový ředitel SRo PhDr. Ľubomír Zeman a ředitel Úseku programu ČRo PhDr. Josef Havel.

Mezi oběma rozhlasy existuje výborná dlouhodobá smluvní spolupráce a dnešní podpis znamená její prodloužení na období dalších tří let. Český a Slovenský rozhlas se v zájmu rozšiřování spolupráce a kulturní výměny mezi Českou republikou a Slovenskou republikou dohodly, že jako aktivní členové Evropské vysílací unie (EBU) budou rozvíjet bilaterální vztahy v oblasti rozhlasového vysílání.

Obě strany se dohodly mj. na bilaterální výměně vlastních rozhlasových programů, na realizaci Týdne slovenské kultury v Českém rozhlase a Týdne české kultury ve Slovenském rozhlase, na výměně hudebních těles, na organizaci společných „Zámeckých koncertů“, na spolupráci v oblasti marketingu, vzájemných návštěvách redaktorů, stážistů, hostování režisérů a na podpoře vzájemné účasti svých pracovníků na festivalech, přehlídkách a podobných akcích.

Praha, 24. ledna 2002

Mgr. René Zavoral
Oddělení komunikace
Český rozhlas

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .