Červencové promo ve znamení fotbalu

Na červenec se promotéři německých a rakouských rádií rozhodli své posluchače nechat trošku zasportovat. Jednak oslovili fanoušky fotbalu a pak ty, kteří se rádi promenádují v plavkách. A aby převážila ta pasivita a nikdo se nemusel moc namáhat, tak ještě jedna stanice zve své posluchače na formule.

První fotbalové mistrovství Německa se dohraje po 113 letech

Historicky první fotbalové mistrovství Německa se bude dohrávat po 113 letech. V roce 1894 proti sobě měly o titul hrát celky Hanau 93 (1. Hanauer Fußballclub 1893) a berlínský BFC Viktoria 1889. Celek z Hanau ale neměl dost peněz na to, aby si mohl dovolit odjet až do Berlína a tak se vítězem stal bez nutnosti vyběhnout na trávník celek BFC Viktoria. Hitradio FFH se rozhodlo, že se tento zápas ale nakonec hrát bude.

21. července si tyto dva celky, které dodnes existují, zahrají v Hanau a o týden později v Berlíně. Hanau nyní hraje krajský přebor (Bezirksliga Frankfurt/Hanau) a Viktoria Berlin berlínskou ligu (1. Verbandsliga Berlin). Titul prvního mistra německé ligy zůstane tak jako tak Berlínu, půjde spíš o zadostiučinění morálce.

Nápad se zrodil tak, že šéfovi sportovní redakce Hitradia FFH Chrisovi Berdrowovi vyprávěl předseda Hanauského klubu Thomas Tamberg o tomto zapomenutém zápasu z předminulého století. Zároveň řekl, že by bylo dobré to nějak dohonit. Stanice se této myšlenky chytla a zápas uspořádá. Přímo na stadionu bude zápasy komentovat sportovní reportér FFH Frank Piroth.

Proti horku s Hitradiem Ohr

Na příští týden slibují rosničky 36 stupňů Celsia. Hitradio Ohr proto vyrazí osvěžit své posluchače. Po celý týden bude na cestách truck Hitradia Ohr s lahvemi minerálky Peterstaler. Na jednotlivých koupalištích bude vždy po celé odpoledne rozdávat minerálky, hrát skvělou muziku a soutěžit na vodě i na břehu. A to vždy od 13 do 17 hodin. Návštěvníci navíc ušetří, protože vstupné bude v tento čas zdarma.

Na Loveparade pártyvlakem

Sunshine live láká své posluchače na Loveparade do Essenu. Ty tam dopraví vlakem za 55 euro. Náklady na cestu tak dle jejich stránek jsou naprosto bezkonkurenční. Nejede se ale jen tak obyčejným vlakem nýbrž pártyvlakem nazvaným Lovetrain. Ten, kdo si koupí lístek, nastoupí 24. srpna večer ve Stuttgartu do vlaku, ve kterém se bude pořádně pařit. Pak si zařádí na Loveparade a 26. srpna dopoledne opět nasedne na Lovetrain. Celkem tak zažije deset hodin pártyjízdy.

Hlavní město Radia 7

Celkem osm měst bojovalo o titul hlavního města Radia 7. V něm jednotlivá sídla soutěží o pozornost rádia. To totiž bude po celý následující rok, než se vybere další hlavní město, pravidelně informovat o dění přímo z místa. Obyvatelé měst museli soutěžit v různých kolektivních disciplínách. Nakonec zbyli dva finalisté. Bad Waldsee a Ochsenhausen. O vítězi rozhodla jednoduchá disciplína. A to sice sehnat co nejvíce plavců a plavkyň. V Ochsenhausenu se v plavkách sešlo 1 645 lidí zatímco ve vítězném městečku Bad Waldsee 1 782.

Největší malý fanoušek Schumiho

Největšího malého fanouška legendárního jezdce Michaela Schummachera hledá rádio RPR.1. Rodiče můžou přihlásit svého špunta, který nemá víc jak 165 centimetrů a čekat. Kdo podá co nejkreativnější přihlášku (malovanou, psanou, veršovanou atd.), která bude vystihovat vztah syna či dcery k Schummacherovi,  se má na co těšit. Jeho synek či dcera se projede po okruhu Nürnburgring s Michaelem ve Ferrari. A to před startem Velké ceny Německa, na kterou se může šťastný vítěz podívat společně s celou rodinou. Součástí výhry jsou totiž čtyři lístky.

Průvodce fotbalovou ligou

Fotbalem jsme začali a fotbalem končíme. Rakouské rádio Antenne Steiermark nabízí pochopitelně přímé vstupy a informace o fotbalových zápasech ve Štýrsku přímo ve vysílání. Pro své posluchače a fotbalové fanoušky si stanice připravila ještě něco navíc a to tištěného průvodce ligou.  Celkem 102 stránek informuje o prvo i druholigových týmech Štýrska. První porci těchto průvodců rozdával promotým před prvním domácím zápasem celku SK Sturm Graz před UPC Arenou.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .