Červencové promo – Radionovela jako reklamní kampaň

Reklamním rozhlasovým seriálem se snaží zaujmout své budoucí klienty jedna německá pojišťovna. Příští týden jim nabídne rozhlasovou hru na pokračování. Trochu to možná připomíná počátky rozhlasu v Americe, kdy reklama předznamenávala mluvené slovo a nějakou rubriku. Novela už dostala cenu od odborných porotců. Teď jen zbývá počkat na to, kolik naláká klientů. Kreativci ale samozřejmě vymýšlejí i jiné věci. Podívejme se i na ně.

Tajemný truck

Rádio ffn vyrazilo na cesty s tajemným náklaďákem. Ten má v sobě ukrytého něco tajemného. A posluchači musí hádat, co to je. To tajemství je na fotografii na plachtě. Ranní moderátoři Franky a Susan na ní něco drží. To něco je ale zakryté logem stanice. Kamion se denně zastavuje na dvou místech. Během dvou týdnů projede řadou míst. Každý den se část loga odloupne a tak se daný předmět víc a víc odhaluje. Nápovědu dostávají posluchači také přímo ve vysílání. Kdo zkusí tipovat, dostane na ruku sto euro. A nemusí se vůbec trefit. Kdo se strefí, dostane jackpot. Začíná se na třiceti tisících a stejně jako v případě tajemného zvuku se i tady jackpot s každou neuhodnutou šancí zvyšuje o stovku.

Fotografie trucku jsou i na internetu. Možnost soutěžit tak mají i ti, u kterých nezastaví. Jedenatřicetiletá Carrie se už může radovat z výhry 33 700 euro. Navíc ten kdo se u trucku zastaví, dostane zdarma lístky na koncert, který se bude konat pří příležitosti dvacátého výročí rádia. Celá akce je důkladně zdokumentována na webu ffn. Nejenže tu jsou fotky a texty, ale i originální zvuky, které je možné si tu přehrát.

Office Girl 2007

Radio Hamburg hledalo nejkrásnější dívku z kanceláře. Hezké slečny posílaly svá fota z kanceláří (oblečené, žádné nemravnosti) a posluchači na internetu hlasovali, která se jim líbí nejvíc. Deset finalistek pak přišlo do ranní show. Ranní moderátor Horst vybral tu nejlepší, která dostala cenu Zlatá klávesnice. Rádio vysílá z proskleného studia, takže se bylo i na co dívat. Fotky jsou samozřejmě na internetu.

Sexy Swift Girl 2007

Jménem Swift v tomto označení je opravdu myšlen vůz automobilky Suzuki. Německá Miss z roku 1999 v současnosti moderuje na rádiu Rockland vlastní show. Tu bude tentokrát vysílat z autosalonu Suzuki v Mainzu. Přímo na místě je připraven i doprovodný program.  A vybírat se tu bude Sexy Swift Girl 2007. Ta dívka, která v této soutěži krásy vyhraje, bude jezdit vozem Suzuki Swift půl roku zadarmo.

Radionovela na patnácti stanicích

Pojišťovna DEVK teď očekává příliv nových zákazníků, které naláká netradiční kampaň. Radionovela Das Leben ist schön – Život je krásný. První týden této kampaně lákají spoty na rozhlasovou novelu, která se bude vysílat v dalším týdnu vždy mezi čtvrtou a pátou hodinou odpoledne. V dalším týdnu uslyší posluchači v reklamních blocích v tomto čase vždycky osmdesáti sekundový spot. Ten je pojat jako příběh Nory a Carstena. Každý den se na patnácti stanicích bude vysílat jeden díl. Celkem jich je deset. Carstenovi a Noře se ale každý den stane něco nepříjemného. Jeden den si Carsten zlomí ruku, což ohrozí jeho kariéru jako jazzového pianisty. Jindy zas Nora přejede autem psa sousedů. Vše ale vždycky skončí dobře, protože oba jsou pojištěni u DEVK.

Tento originální nápad si už vysloužil cenu Amboss 2007 – Kovadlina 2007. Náklady na tuto kampaň jsou 1 milion euro. Teď už jen zbývá počkat na odezvu posluchačů – budoucích klientů.

Odměna za zabitého komára

Ranní moderátorka Radia Paradiso Sarah Schiwy už měla dost komárů v ložnici. A tak v pátek ráno vyhlásila odměnu jedno euro za hlavu každého komára. Kdo tedy přinese mrtvého komára, dostane odměnu ve výši jednoho eura.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .