BBC hrozí žaloba kvůli nepodařené párty

Ani to nebyla plánovaná akce promo odělení, jen nápad jednoho z posluchačů. Pozveme na narozeninovou párty všechny, kdo budou chtít přijít. Majitelé zdemolovaného domu teď připravují vůči BBC právní kroky. Ne všechny akce ale končí tak tragicky. Většinou to dopadne mnohem lépe. A když už ne, je dobré o tom vědět. Že jsou informace čím dál tím žádanějším artiklem si uvědomilo i švýcarské Capital FM.

Pařba BBC, která se nevydařila

Narozeninová oslava osmnáctin Sarah Brooksové z anglického hrabství Devon skončí nejspíš u soudu. Žalovanou stranou bude přitom BBC, píše německý magazín Spiegel. Oslava narozenin se měla nést v duchu kostýmovaného večírku s diskotékou. Během večera někdo dostal nápad, pozvat prostřednictvím Radia 1 další lidi. Brooksovi angažovali dva vrátné. Ti ale situaci, kdy místo sta pozvaných přicházeli stovky cizích lidí, nezvládali.

Bylo to hrozné, jednoduše hrozné,“ řekla později BBC Rebecca Brooksová (54). Davy lidí, které proudili do jejich domu, přirovnala k rockovému festivalu. Po jejich řádění zůstaly v domě spořádané rodiny střepy a obrazy strhané ze zdí. Vyprovodit tyto návštěvníky musela až policie se psy.

Dávám vinu BBC,“ řekla zoufalá Rebecca Brooksová. Podle ní může za hordy návštěvníků právě stanice Radio 1, která veřejně ve vysílání řekla jejich adresu s pozvánkou na oslavu. Bill Brooks (75) je nešťastný, že si ani nemůže nechat škodu zaplatit od pojišťovny, protože by přišel o prémii, která ho teď čeká. Brooksovi proto zvažují vůči BBC právní kroky.

Rozšířené zprávy na Capital FM

Nabízet víc zpráv je v poslední době na západ a také na jih od našich hranic trendem. O to jsme Vás informovali zhruba před měsícem, viz www.radiotv.cz/radio-clanky/5029/broadcasteri-hudebnich-radii-sazi-vice-na-zpravy.html . Touto cestou teď jde i švýcarské rádio Capital FM, které vysílá pro hlavní město Bern.  Od pondělí 17. března nabízí  od půl šesté ráno do sedmi večer zprávy každou půlhodinu a nikoliv jen jednou za hodinu. V celou plnohodnotné zprávy, o půle tři nejdůležitější aktuality. Hodinka informací Capital Info od 12 do 13 hodin se dočkala také inovace. Rubriky Capital FM im Gespräch, kde najdou místo živá interview a Capital FM – öii Meinig, kde posluchači uslyší ankety z ulic k aktuálním tématům. Nové rubriky obsahuje i odpolední proud Capital Update vysílaný od 16 do 19 hodin. Stanice tak chce posílit svou image informačního rádia.

Neptejte se co Hesensko může udělat pro Vás. . .

Vedoucí spolková země SRN hledá pro nejbližší možný termín předsedu/předsedkyni vlády. Volná pracovní doba. Vstup na všechny festivaly v Hesensku zdarma. Cestování zdarma. Jistá práce s vlastními bodyguardy, číslo na mobil Angely Merkelové a stravování v kantýně Landtagu.

Takovýto inzerát se objevil mezi seriózním nabídkami práce v sobotu v řadě německých deníků. Např.: ve Frankfurter Allgemeine Zeitung, Frankfurter Neue Presse a dalších a také na internetových burzách práce. A samozřejmě také na webu rádia FFH, jehož logem byla reklama označená. Nabídky s životopisem a představami o platových podmínkách je možné dokonce rovnou telefonovat na posluchačskou linku FFH. Rádio tak chce trošku provokovat po volbách do Zemského sněmu. Podmínkou je nutnost ovládat “hesenský jazyk“ slovem i písmem, neupřednostňovat žádnou barvu, mít rád černou, zelenou, žlutou i rudou. Mottem inzerátu je? Neptejte se, co může Hesensko udělat pro Vás, ptejte se, co můžete pro Hesensko udělat Vy!

Dražba společného vysílání

Splnit si přání a vysílat v rádiu je už jen otázka peněz. Německé Delta radio draží přes ebay možnost si zavysílat jednu hodinu společně s moderátorkou Melle. Aukce probíhá až do 21. března. Výtěžek dostanou opět posluchači, protože vybraná částka se hned po vysílání s úspěšným dražitelem dostane do losování.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .