Baby-boom on air

radiotv22Sousední Rakousko trápí stejně jako Českou republiku nízká porodnost. A protože média mají velkou moc a dokáží ledacos ovlivnit, rozhodlo se jedno vídeňské rádio porodnost zvýšit. A to o rovných tisíc dětí. Jak toho chce dosáhnout? Jednoduše. Vezme tisíc párů, které chtějí děti, a nechá je 21. března strávit první jarní noc v jednom hotelu. Stejně tak jako se kdysi v New Yorku o zvýšení porodnosti postaral několikahodinový výpadek proudu, chce teď populační křivkou zahýbat rádio 886supermix.

To si vymyslelo výbornou promoakci, která se jmenuje 1000 Babies für Wien, tedy 1000 dětí pro Vídeň. Podtitul Die grösste Liebsesnacht aller Zeiten – Největší noc lásky všech dob slibuje neopakovatelný zážitek. Páry, které chtějí v nejbližších dnech počít potomka, se mohou jednoduše zaregistrovat na internetových stránkách rádia 886supermix a 21. března se dostavit do luxusního hotelu Holiday Inn am Wienerberg. V noci z 21. na 22. března se tisícovka páru pokusí zplodit potomka. Jak noc probíhala se posluchači dozvědí už 22. 3. v ranním vysílání.

Ten pár, který chce zažít romantický večer a pak ještě příjemnou noc, musí jen vyplnit jméno, adresu, svůj email, telefonní číslo a datum narození do jednoduchého formuláře na stránkách stanice a pak přijít v první jarní den do jmenovaného hotelu. Kromě data narození a čísla mobilního telefonu a pevné linky jsou všechny ostatní údaje povinné. Zadané údaje se podle upozornění dále zpracovávají. Datum narození není potřeba vpisovat. Stačí si jen vybrat z formuláře den, měsíc a rok. Nejmladší rok je tady 2004, nejstarší, kdo může zadat své datum narození jsou ti, co se narodili 1.1. 1930.

Tvůrci akce slibují tisíc párů, tisíc postelí a jednu noc. Rádio svůj záměr zveřejnilo v pátek a v podstatě hned se dostavil kýžený efekt. O nápadu se začalo všude mluvit, diskutovat, přemýšlet. O akci se nemluví jen v hospodě u piva, ale otevřeně se k ní vyjadřují i politici. Nápad do hlavního města Rakouska přinesla ranní moderátorka 886supermixu Sandra König, která prohlásila, že je potřeba Vídeň zachránit před vymíráním.

O 100 Babies für Wien mluví i ministr sociálních věcí Herbert Haupt. Ten tvrdí, že má jako ministr sociálních věcí zájem na tom, aby se počet novorozenců dostal na takovou úroveň, která zajistí zachování současného systému vyplácen důchodů. I bezpartajní ministryně pro výchovu Elisabeth Gehrer je pro. Ta má radost z toho, že bude více dětí, protože děti jsou budoucností země. Proti takovémuto způsobu plánování rodiny není ani církev. Farář Toni Faber podporuje největší noc lásky všech dob na 100 procent, protože se jedná o způsob, jak přivítat na světě další děti.

Přitom se nejedná o žádnou novinku a je jen otázkou času, kdy se nějaké české rádio rozhodne takto zachraňovat Prahu, Brno nebo jiné město v ČR. 1000 Babies pro Berlín už v roce 2000 uspořádalo berlínské rádio Paradiso. I tady se používala stejná fráze. Jen místo o Vídni se hovořilo o Berlínu. Takže Berlín vymírá. V Berlíně se navíc mluvilo i tom, že bezdětnost vede k depresím, agresi a vyvolává potřebu stále něco konzumovat.

Ani slogan Nejlepší noc lásky všech dob není originálem z Vídně. Ten už použili v Sársku, kde se také snaží zvýšit porodnost o tisíc dětí. Tady akce probíhá pod patronací rádia Salue. Vždy je ale stejný princip. Romantická večeře a pak noc v luxusním hotelu.

Do českých médií se už dostal nejeden formát ze zahraničí, tak se snad už brzy dočkáme podobné akce i u nás.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .