Antenne Wien se od základů změnilo – startuje Cityradio

Relaunch rozhlasové stanice spojený se změnou jména či jeho úpravou, obměnou hudebního formátu a také části týmu je i u nás běžnou věcí. Začít trošku jinak se rozhodlo vídeňské rádio Antenne Wien. Pod značkou Cityradio – best of Rock&Pop chce dohonit konkurenční 88,6, které se nečekaně katapultovalo na místo leadera.

Na Cityradio se 26. února 2007 přejmenovalo vídeňské Antenne Wien. Jak píše server Radioszene.de, jde už o čtvrtý nebo pátý relaunch za dobu existence rádia. Tento ale bude mnohem důslednější než ty předchozí, týká se totiž v podstatě úplně všeho. Programu, jména, hudby, jingles i týmu. Hudebně se proměněné rádio orientuje na rock a pop. Co se informací týče, tak se do popředí dostává město Vídeň. Nové jingles vyrobila americká firma ReelWorld zastoupená společností VHU Europe. Cityradio je v Rakousku po Hit FM druhou stanicí, která si nechala zvukový obal udělat právě od ReelWorldu. Staničním hlasem se stal Karsten Klaue, který namlouval znělky i pro R.SH, Bayern3, WDR2, rs2 a další stanice.

Cityradio Antenne Wien se zaměřuje na Vídeňanky a Vídeňáky ve věku 25 až 40 let.  Nový slogan Best of Rock&Pop podtrhuje změnu hudebního formátu. O správné nakopnutí dne se má postarat kvalitní moderátor a bavič Alex Kristan, kterého v ranním týmu doplňuje Sophie Lang a Andi Hufnagl. Jak už bylo řečeno, rádio tvoří úplně nový tým. Kromě nových moderátorů tu je i nové vedení. Programový ředitel Hans-Martin Paar a šéfredaktor Erich Holfeld přicházejí z Antenne Salzburg. Jedinou osobou ze starého týmu, která zůstává, je jednatelka Sylvia Buchhammer.

Erich Holfeld bojoval za vznik komerčních rádií v Rakousku už od poloviny osmdesátých let. Jak tvrdí, nebylo jeho protivníkem ORF, které nemá zákonodárnou moc, ale rakouská mediální politika. 1. července 1995 stál u zrodu Radia Melody, které se později přeměnilo v Antenne Salzburg. Od té doby je stále v řídící funkci a za jeho vedení se Antenne Salzburg vedlo dobře. Několikrát byla stanice dle průzkumu Radiotest leaderem. Sám přiznává, že za úspěchem stojí kreativita programového šéfa Hanse-Martina Paara.

Pro Ericha Holfelda i Hanse Martina Paara je příprava nového rádia velkou výzvou a také ctí. Těšit se můžou i z toho, že jejich projektu věří také Udo Huber. Legenda osmdesátých let z Ö3. Ten prezentuje na novém Cityradiu každou neděli svoji show hudby osmdesátých let.

Kromě proudového vysílání přináší Antenne Wien – das Cityradio i pořady. Aby byl zdůrazněn nový brand City, obsahují toto slůvko ve svém názvu i jednotlivé bloky. Noční vysílání (0.00 – 5.00)  se jmenuje Die Antenne City – Night. Potom se od pěti do devíti vstává s Der Antenne City – Wecker (Budík), dopolednem (9.00-12.00) provází Der Antenne City-Express, navazuje Die Antenne City-Line (12.00-14.00), odpolední povídání v Der Antenne City-Talk (14.00-16.00), podvečerní Antenne Wien City-Life (16.00-20.00) a oddychový večer s Die Antenne City-Lounge. Takto vypadá program od pondělí do čtvrtka.

V pátek se už objevují první pořady. Mezi sedmou a osmou hodinou večerní představuje nové hudební talenty Roman Mostofi v pořadu This is the new stuff. V osm pak začíná proud Best of, který končí až ve dvě ráno. Sobotní City-Budík začíná v šest ráno. Dopoledne pak vyplňuje blok Die Antenne am Wochende (Antenne o víkednu), navazuje  Die Antenne Musikmarathon a opět Die Antenne am Wochenende. V těchto názvech se slůvko City neobjevuje. Od čtyř do sedmi hodin odpoledne se v sobotu soutěží v bloku Anrufen und Gewinnen (Zavolat a vyhrát). V 19.00 začíná Der Antenne City – Club, který končí až ve dvě ráno.

Čas po nedělním obědě (12.00-14.00) vyplňuje už zmiňovaná Die Antenne 80er Show Udo Hubera, který prezentuje hity osmdesátých let. Od čtrnácti do osmnácti pak následuje hitparáda Die großen 40: Die iTunes Charts.

Relaunch prodělaly i stránky www.antennewien.at. Rádio zcela nezavrhlo svůj název Antenne. Hlásí se k němu jak adresou www stránek, tak také i používáním tohoto názvu ve spojení se Cityradiem. Stanice nezrušila na svých stránkách ani odkazy na sesterská rádia Atenne Salzburg, Antenne Tirol a Antenne Oberösterreich. Na www.antennewien.at jsou ke stažení ukázky toho nejlepšího z komediálních čísel ranního baviče Alexe Kristana.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .