Žádosti o dokrývače neberou konce

radiotv22Žádosti provozovatelů rádií o další nízkovýkonové dokrývače neberou konce. Poté, co Rada na svém 10. zasedání rozhodla o odeslání osmi kmitočtů ke koordinaci na ČTÚ, na svém 11. zasedání se radní zabývali žádostmi o další nové kmitočty.

Kiss Morava by po několika marných pokusech mohl dostat kmitočet v Ostravě, kterou nespolehlivě pokrývá signálem vysílače Kubánkov 101.1 MHz/1kW. Jím dříve zkoordinované kmitočty 97.7 MHz/500W a 94.7 MHz/1kW totiž Rada přidělila Evropě 2, resp. Radiu Fajront. Do třetice Kiss v Ostravě zkoordinoval kmitočet 91.8 MHz/100W, na který Rada podle nového mediálního zákona nebude vypisovat žádné řízení.

Mladoboleslavské Radio Jizera před několika měsíci prohrálo s Radiem Metuje v soutěži o jičínský dokrývač a tentokrát to zkouší ještě východněji. Licencovaná společnost Delta Media Broadcasting si zažádala o dokrývač Dvůr Králové – Zvičina 95.1 MHz/100W, který by měl pokrývat okres Trutnov.

Český rozhlas má zálusk na liberecký kmitočet Vratislavice 91.3 MHz/500W, který momentálně využívají pro společné vysílání rádia Classic a Kiss FM. Ta by ale tento kmitočet měla opustit, protože už počátkem roku jim Rada schválila jeho výměnu za Liberec – Výšina 90.7 MHz/500W.

Výrazného zlepšení pokrytí by se měli dočkat posluchači Radia Metuje v okrese Ústí nad Orlicí. Rada na posledním zasedání schválila žádost Metuje o změnu stanoviště kmitočtu 94.7 MHz/200W z kóty Vamberk – Vyhlídka na lépe situovanou Rychnov nad Kněžnou – Litický Chlum. Podle mluvčího RRTV Pavla Baráka by se díky tomu územní pokrytí mělo zvětšit více než dvojnásobně.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .