Žadatelé o Prahu – Vinohrady představili své projekty

radiotv22V sídle Rady pro rozhlasové a televizní vysílání dnes proběhla veřejná slyšení žadatelů o licenci pro vysílání na kmitočtu Praha – Vinohrady. Přítomní mohli vidět prezentace jak zkušených broadcasterů, tak nováčků v oboru rozhlasového vysílání nebo perličku v podobě tlumočené žádosti o rusky mluvící rádio.

Licenční řízení o kmitočet Praha – Vinohrady 89.0 MHz/158W bylo vyhlášeno počátkem března se lhůtou do 30. března. Stale so tak poté, co jej RRTV odmítla udělit přímo iniciátorovi koordinace, společnosti Joe Media. Jde historicky o vůbec nejslabší kmitočet, na který bylo vypsáno samostatné licenční řízení a také proto si žádost podalo pouhých devět subjektů, což je na pražské poměry velmi nízký počet.

Některé uchazeče jistě není třeba představovat. Již podesáté žádalo o dokrývač v Praze Radio Proglas, posedmé zkoušel štěstí se svým čistě zpravodajským rádiem Michel Fleischmann a poprvé před Radou nestál ani Miroslav Pýcha se svým Limonádovým Joe. Není nutné blíže popisovat ani projekt Radia Akropolis, jelikož tato stanice šíří svůj program na internetu a v kabelových rozvodech.

Společnost Pražské inforádio, která provozuje pražské Radio Hey! a patří do mediální skupiny GES Holding, prezentovala projekt Radia 89.0. Mělo by jít o stanici pro cílovou skupinu 30 až 60 let, která by kombinovala prvky hudebních stanic evropského typu a amerických talk show rádií.

Rada si pochvalovala Radio Euro Praha

Zbývající žadatelé jsou v oboru prakticky neznámí. Blanka Králová představila projekt Radia Vinohrady pro cílovou skupinu 30 let a výše, s 15 procenty mluveného slova, vinohradským informačním servisem a muzikou založenou na oldies a prověřených českých hitech. Ze zcela jiného soudku je žádost společnosti Stocktrade o Radio Hrošík. Hlavní myšlenkou je postavit stanici pro děti ve věku 3 až 11 let a jejich rodiče. Denní náplň je zřejmá: pohádky, výchovné a jazykové pořady a soutěže. Noční vysílání by vyplnil hudební automat pro rodiče.

Společnost Euro Radio Praha s firmou MEXX Reality za zády nabídla svůj projekt Radia Euro Praha a mezi radními získala pozitivní přijetí. Stanice by se měla orientovat na mladší lidi a studenty, informovat o EU, pracovních příležitostech, cestování, atd. V plánu je stálý redaktor v Bruselu.

Závěr veřejných slyšení přinesl netradiční zpestření v podobě žádosti společnosti PWD Media o radio RU. Jednatel společnosti přes tlumočníka představil pouze sebe, o plánovaném rádiu neřekl ani slovo a vyzval radní k dotazům. Přítomní se nakonec dozvěděli alespoň tolik, že by mělo jít o stanici pro příslušníky menšin z území bývalého Sovětského Svazu a přenášelo by z devadesáti procent signál nejmenované moskevské stanice.

Pokud bude RRTV rozhodovat jako v předchozích řízeních, mohli bychom se jméno vítěze dozvědět dnes nebo nejpozději zítra.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .