Žadatelé o ostravský kmitočet nabízeli alternativy

radiotv22V sídle Rady probíhala veřejná slyšení žadatelů o ostravský kmitočet. Své projekty předneslo radním patnáct žadatelů, kteří se téměř unisono shodovali v tom, že Ostrava potřebuje alternativu v podobě lokálního čistě ostravského rádia.Od desáté ranní až do páté odpolední včera v sídle Rady pro rozhlasové a televizní vysílání probíhala veřejná slyšení žadatelů o licenci Ostrava – Slezská 94.7 MHz/1kW. Své projekty předneslo radním patnáct žadatelů, kteří se téměř unisono shodovali v tom, že Ostrava potřebuje alternativu v podobě lokálního čistě ostravského rádia.

Představy žadatelů o tom, jak by alternativa měla vypadat, se značně různily. Snad pod dojmem úspěchu projektu Radia Beat společnosti Broascast Media, s.r.o. postavilo hned pět žadatelů svůj projekt na rockové muzice. Dva projekty nabízely muziku ve stylu country, řada ostatních naopak pojem alternativa s muzikou vůbec nespojovala. Extremním případem pak byl projekt „čistě kecacího“ tedy talk radia.

 1. City Multimedia, s.r.o. / Radio Silesia – Veřejná slyšení odstartovali zkušení harcovníci. Petr Král a Tomáš Pancíř (tentokrát bez Petra Dvořáka) nenechali nikoho na pochybách, že jejich Blaník si v Ostravě posluchače najde, i když se bude jmenovat Silesia. Při prezentaci zmínili naroubovat Silesii absolutní ostravskou identitu a zdůraznili, že Ostravané si nezaslouží falsifikát v podobě Radia Čas, nýbrž originál.
 2. Colour Production, s.r.o. / Radio Spirála – Prezentace společnosti, která vlastní jeden z klubů na proslulé Stodolní ulici, začala velmi nadějně. Spirála by měla být „nejživější rádio z nejživějšího bodu města“ – tedy ze Stodolní. Další informace však však vyvolaly pobavený úsměv na rtech několika přítomných. Spirála by měla vysílat nevyhraněnou muziku pro cílovou skupinu nad 30 let.
 3. Dům Kultury Vítkovice, a.s. / Jorádio Beskydy – Vítkovický kulturák chce posluchačům nabídnout country hudbu a informovat o kulturních akcích.
 4. En-Daxi, s.r.o. / Radio Apollo Ostrava – Další country projekt, tentokrát v podání valašskomeziříčského Apolla, které by rádo rozšířilo své pokrytí na Ostravsko. V případě úspěchu by do svého vysílání zařazovalo odpojováky v délce přibližně jedné hodiny denně.
 5. Fajront BS, s.r.o. / Radio Fajront FM – Majitel ostravské dvojky Radim Pařízek by si rád splnil svůj dlouholetý sen a postavil čistě rockové rádio s muzikou 60.-90. let pro cilovou skupinu muži 25-35 let.
 6. Fill Radio, s.r.o. / Radio Fill – Další čistě rockový projekt v podání Lukáše Krauta.
 7. Hrad Media, s.r.o. / Sport Radio – Majitel Radiohradu, kterému loni vypršela platnost licence, Milan Rašík nabízí sportovně laděné rádio se „studiem na kolečkách“.
 8. Jeřábek Roman / Rock Fun Radio – Jediná fyzická osoba mezi žadateli Roman Jeřábek nabídl rockové rádio okořeněné hudbou zvukově na rock navázanou s 20% české produkce. Jeho plynulá prezentace jasně předčila další projekty rockových rádií.
 9. Noemi Trading, s.r.o. / Radio Radián – Hubert Ličman nabídl rock, pop a dance z devadesátých let zaměřený na cílovou skupinu 25 až 30 let a zkušenosti firmy LSW v oblasti rozhlasového vysílání..
 10. Ostravská zábavní a produkční, s.r.o. / Cafe Radio – Jedna z nejkurioznějších prezentací v podání Martina Ritta. Mělo by jít o talk rádio, které by nemělo být jen kulisou. Bližší podrobnosti o programu se přihlížející z lehce filosofického projevu nedozvěděli.
 11. Palcehm Finance, s.r.o. / Music Radio – Projekt čistě hudebního rádia, který by mnohem lépe než Spirála slušel Stodolní ulici. Ráno rock 80. a 90. let, v poledne dance, funk a soul, večer housové sety bez jediného slova a v noci alternativa. To vše bez tradičního dvouminutového zpravodajství, informace pouze o kultuře.
 12. Radio Morava, s.r.o. / Kiss Morava – Radovan Vaškovič Radě poněkolikáté přednesl žádost o dokrývač v Ostravě. Kmitočet 101.1 MHz je utlačován Impulsem na 100.9 a Radiožurnálem na 101.4 MHz. Kiss Morava tento kmitočet zkoordinoval.
 13. Radio Production, s.r.o. / Radio 94,7 – Za dceřinou společnost Radia Orion promluvil Jaroslav Král a nabídl odlišné rádio s moderní muzikou bez sentimentálně laděných hitů z historie.
 14. Rehabilitační centrum Havířov, s.r.o. / Radio Kelly – Jeden z hřebů veřejných slyšení. Na Ostravsku známá postava z bývalého Radia Sprint Jirka Basta předvedl procítěný projekt pozitivního rádia bez zaměření na jakoukoliv věkovou skupinu. Kelly by mělo přinést do éteru humor, informovat o zdravotnictví a školství a přinášet zprávy pro národnostní menšiny Poláků, Slováků a Řeků z jejich domoviny. Jak se pan Basta pěkně vyjádřil, „všude bychom chtěli mít své Eugeny Kordy.“
 15. WebValc, s.r.o. / Radio Valc – Radio Brno Valc ukončilo své vysílání v Brno k poslednímu prosinci z rozhodnutí Rady – nyní by svůj program chtělo s drobnými úpravami nabídnout Ostravákům.
Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .