Vznikne v Praze dvacáté sedmé rádio?

radiotv22V Praze má vysílač dvacet šest rádií. Je možné, že příští rok přibyde další. ČTÚ totiž řeší koordinaci čtyř kmitočtů a pokud budou schváleny, vypíše na ně RRTV licenční řízení. Jde o vysílače v Praze, Táboře, Vsetíně a Uherském Brodě.V současnosti má v Praze vysílač dvacet šest rádií. Je možné, že příští rok přibyde další. ČTÚ totiž řeší koordinaci čtyř kmitočtů a pokud budou schváleny, vypíše na ně RRTV licenční řízení. Jde o vysílače v Praze, Táboře, Vsetíně a Uherském Brodě.

Kolik žadatelů se přihlásí o 150W v Praze?

Na svém posledním zasedání Rada pro rozhlasové a televizní vysílání zamítla žádost společnosti JOE Media (provozovatel bývalého Radia Limonádový Joe) o krátkodobou licenci ke zkušebnímu vysílání na kmitočtu Praha – Vinohrady 89.0 MHz/150W s tím, že po dořešení problému s rušením vysílání Rádia Country (89.5) vysíláním Rádia Sázava (89.3) na uvedený kmitočet případně vyhlásí licenční řízení.

Co to znamená v praxi? Rada nehodlá vyslyšet žádosti Limonádníků (kteří vysílají svůj program RádiJO v kabelových sítích) o malý dokrývací kmitočet v centru Prahy a chystá se jej nabídnout do soutěže. Po loňských licenčních řízeních o tři půlkilowattové kmitočty, kdy odborná veřejnost hlasitě křičela, že pražský éter je plný a nabízené kmitočty jsou naprosto nevyhovující (aby se pak o ně přihlásily desítky žadatelů), RRTV pravděpodobně vyhlásí řízení o kmitočet výkonu pouhých 150W. O zájemce opět nebude nouze a Praha získá své dvacáté sedmé rádio.

Tábor podruhé

Uzávěrka licenčního řízení o kmitočtovou síť Budějovice – Písek – Tábor ještě nevypršela a v posledně jmenovaném městě se schyluje k dalšímu licenčnímu řízení. RRTV totiž zamítla žádost Radia Bonton DeeJay o přidělení kmitočtu Tábor 94.5 MHz/200W a v připadě, že jej zkoordinuje ČTÚ, hodlá na něj vypsat také veřejnou soutěž. Podle mluvčího RRTV Pavla Baráka kmitočet podle předběžných výpočtů zasáhne 57 tisíc lidí.

A do třetice licenční řízení. Tentokrát na nový systém určování, zda je možné kmitočet udělit přímo či je nutno vypsat řízení, doplatilo zlínské rádio Kiss Publikum. Stanice, která v současnosti vysílá ve Zlíně a Uherském Hradišti, připravila koordinaci nových kmitočtů Uherský Brod 98.9 MHz/100W a Vsetín 88.5 MHz/100W. Přestože jde o dokrývače s vyzářeným výkonem pouhých sto wattů, podle propočtů zasahují 64 tisíc lidí a RRTV rozhodla, aby na ně bylo vypsáno licenční řízení.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .