Výzva členů odvolané RRTV současné RRTV

Dne 18. listopadu 2004 se u Obvodního soudu pro Prahu 10 mělo uskutečnit jednání, které má určit, zda loňské odvolání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) proběhlo v souladu se zákonem. Členové odvolané RRTV žalují Českou republiku o „určení členství in eventum určení neplatnosti rozvázání pracovního poměru“. Stát zde poněkud paradoxně zastupuje současná RRTV.

Jednání se však neuskutečnilo a bylo odročeno až na 3. února 2005. Stalo se tak pouhé tři dny před stanoveným termínem stání na žádost žalované, České republiky – Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, z „důvodu nepřítomnosti odpovědného pracovníka, který nemůže být zastoupen“. To je ale nesmysl a lež !!! Tím, kdo se měl na straně ČR, respektive stávající Rady, jednání účastnit, je její předseda Petr Pospíchal. O termínu jednání byl informován dva měsíce předem a má tři místopředsedy, kteří jej dle § 9 zákona 231/2001 Sb. o rozhlasovém a televizním vysílání mohou zastoupit, právě tak jako kterýkoli zplnomocněný advokát.

Členové odvolané rady nechtějí komentovat tempo práce naší justice ani fakt, že první stání se mělo uskutečnit až 17 měsíců po podání žaloby. Nemohou však přejít skutečnost, že jednání soudu nyní evidentně oddaluje orgán – konkrétně současná RRTV –, jehož legitimita stojí a padá právě s výrokem předmětného soudu.

Za těchto okolností členům odvolané Rady nezbývá než vyzvat současnou RRTV, aby se do verdiktu soudu, jenž určí, která Rada je legitimní, zdržela jakýchkoli zásadních rozhodnutí, která ovlivňují podobu naší mediální scény.

Ing. Zdeněk Duspiva

JUDr. Pavel Foltán

PhDr. ThLic. Radek Mezuláník

Ing. Martin Muchka

RNDr. Josef Musil, CSc.

Jiří Novotný

Mgr. Petr Štěpánek

Mgr. Petr Žantovský

V Praze dne 28. listopadu 2004

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .