Uzávěrka příjmu žádostí o licence se blíží

radiotv222Na konci června vyhlásila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání licenční řízení na udělení licence k provozování rozhlasového vysílání tří kmitočtových sítí …Na konci června vyhlásila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání licenční řízení na udělení licence k provozování rozhlasového vysílání tří kmitočtových sítí.
Uzávěrka příjmu žádostí je 7. září v poledne, takže pokud by náhodou někdo chtěl rozčeřit poklidnou hladinu našeho rozhlasového rybníka, má na to ještě dvacet dní. Předem bych chtěl odradit nadšence, kteří by si rádi udělali rádio podle svého gusta. Rada se dala slyšet, že bude upřednostňovat silné a osvědčené provozovatele, takže by
to bylo zbytečně vyhozených 15 tisíc, které musíte při žádosti o licenci složit. Nabídka frekvencí (nebo technických prostředků, jak jsou oficiálně nazývány) není nijak zvlášť bohatá, ale něco málo by se z toho vybrat dalo.

Nejzajímavější je rozhodně kmitočtová síť jihočeského Radia Faktor. Současným provozovatelem licence, která končí 28. června 2000 je JUDr. Ladislav Faktor. Jedná se o kmitočty 104.3/32 kW – České Budějovice, 88.0/0.1 kW – Český Krumlov, 93.6/1 kW – Písek, 98.3/0.2 kW – Pelhřimov, 87.6/0.2 kW – Kapice a 88.0/0.2 kW – Tábor. Tato licence je sice nejzajímavější, ale podle mého názoru naprosto nedosažitelná, na 99 procent ji získá současný provozovatel. Tedy pokud nezapomene podat žádost.

Další stanice, které končí licence 28. června 2000 je Radio Prácheň, jehož provozovatelem je V plus P, s.r.o. Kmitočtovou síť tvoří frekvence 89.0/1 kW – Písek a 99.5/0.4 kW Příbram. Radio Relax má sice platnost licence až do 30. prosince 2000, ale rozhodovat se bude ve stejném termínu. Kmitočtová síť se skládá z frekvencí 92.3/1 kW – Kladno, 97.4/0,2 kW – Rakovník a 103.4/0.2 kW – Kralupy nad Vltavou.
V těchto případech sice situace není tak jasná jako u Radia Faktor, ale i zde je pravděpodobné, že licenci získají současní provozovatelé.

Nejtvrdší boj je očekáván o kmitočtovou síť 90,2/1 kW – Kutná Hora, 91.1 kW – Poděbrady, která blahé paměti patřila Radiu Styl. Vzhledem k tomu, že Radu RTV žádný z mnoha projektů nenadchnul, bude se v tomto případě licenční řízení opakovat.

Poslední na skladě Rady RTV je středovlnná frekvence 1584 kHz/1 kW pro Brno a okolí. Jsem opravdu zvědav, kolik žadatelů o ni projeví zájem. Středovlná frekvence je dnes prakticky komerčně nevyužitelná. Střední vlny poslouchají převážně starší obyvatelé, kteří na svých příjimačích nemají pásmo CCIR FM. Ti ovšem nejsou zrovna ideální cílovou skupinou pro inzerenty.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .