sunshine.live – německý Triangl?

radiotv22V německé spolkové zemi Baden-Württemberg začala poslední březnový den vysílat nová stanice Big FM. Na tom by nebylo mnoho zajímavého, kdyby tato stanice nezačala vysílat na pěti kmitočtech, které do té doby používalo sunshine.live radio. To je velmi populární hlavně mezi mladými lidmi, protože hraje 24 hodin denně techno, trance a house, podobně jako naše bývalé Radio Triangl. Sunshine.live tak přišlo o pokrytí velkých měst jako Stuttgart, Ulm nebo Karlsruhe.
Ještě ten den začala vlna protestů od fanoušků sunshine.live. Big FM bylo zaplaveno protestními emaily, telefonáty, dopisy a na webu se objevily první Anti-Big FM stránky. Dalšího dne, 1. dubna, provedlo sunshine.live jako aprílový žert změnu programu – místo obvyklého programu od pěti od rána začalo hrát německou folkovou a národní hudbu,
známou jako žánr „Schlager“, objevili se i noví moderátoři: do té doby programový ředitel Jürgen a obchodní ředitel Uli. Zároveň vyhlásilo, že se vrátí k původnímu programu ve chvíli, kdy obdrží 5000 protestů. Ke svému běžnému programu se vrátili v 11:32, zaslání 5000 protestních emailů, telefonátů, faxů a vzkazů na webovou stránku rádia tedy trvalo jen 5,5 hodiny! Vedení sunshine.live bylo takovým ohlasem ohromeno natolik, že vydalo tiskovou zprávu, kde poděkovali všem svým „věrným“ posluchačům.

Nyní mnoho fanoušků sunshine.live vede kampaň proti Landesanstalt für Kommunikation (LfK), což je bádensko-württenberská obdoba naší Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Výsledek jejich snažení však zřejmě změnu rozhodnutí LfK již nepřinese. Situace tak v mnohém připomíná osud libereckého Radia Triangl. Paradoxní však je, že Big FM je stejně jako sunshine.live zaměřeno na mládež, i když každé hraje odlišný hudební žánr.

Kdybyste si náhodou ocitli v Německu a chtěli si sami poslechout obě stanice, tak ještě přidám kmitočty:
Big FM 89.5 Stuttgart, 89.7 Tübingen, 106.1 Göppingen, 99.7 Ulm, 90.4 Karlsruhe a sunshine.live 102.1 Mudau, 106.1 Heldelberg, 107.7 Weinheim, 107.1 Wiesloch a 107.9 Mosbach. Vaší pozornosti rovněž doporučuji webové stránky obou rádií.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .