Soupeřící majitelé Sázavy se smířili a rádio přestalo vysílat

radiotv22Měsíc poté, co Rada pro rozhlasové a televizní vysílání přijala rozsudek Městského soudu v Praze, kterým bylo zrušeno udělení licence Radiu Sázava společnosti M-Publicity, se benešovská frekvence 89.3 MHz opět odmlčela. V průběhu téměř ročního sporu o vliv na tento vysílač se tak stalo již poněkolikáté. Zdá se ovšem, že celý spor spěje do finiše, protože RRTV obdržela dopis, ve kterém obě soupeřící strany deklarují smíření.

Zítra uvidíme… nebo uslyšíme?

Benešovská frekvence 89.3 MHz, která v minulých letech patřila Radiu Presston, utichla v pátek v osm hodin večer. „Dnes ve 20:00 Rádio Sázava pozastavilo svoje vysílání. Oficiální stanovisko bude zveřejněno na tomto webu a prostřednictvím dalších médií v úterý 21.10.2003. Děkujeme za pochopení,“ napsal v pátek večer na webu sazava893.cz ředitel Radia Sázava Petr Laštovka.

Spor o vliv na společnost M-Publicity a potažmo o ovládnutí Radia Sázava nabral po desíti měsících na obrátkách, když Městský soud v Praze vyhověl žalobě společnosti Preston a zrušil rozhodnutí RRTV o udělení licence společnosti M-Publicity na základě nedostatečného odůvodnění rozhodnutí. Sázava, momentálně provozovaná firmou Autocentrum Šternberk, v tu chvíli přišla o licenci, ale mohla pokračovat ve vysílání v dobré víře, protože nebyla účastníkem sporu a o rozsudku oficiálně nevěděla.

„Rada obešle všechny účastníky licenčního řízení dopisem s informací o pravomocném rozsudku a vyzve je k vyjádření. Tím bude rozsudek doručen i M-Publicity. Dnem následujícím po tomto doručení končí jejich možnost legalizovat stávající vysílání odkazem na dobrou víru,“ uvedl tehdy mluvčí RRTV Pavel Barák.

Opravdu se obě strany smířily?

Ani na telefonický dotaz nechtěl Laštovka důvody zastavení vysílání komentovat, museli jsme tedy pátrat jinde. Podle vyjádření RRTV zatím rozsudek Autocentru Šternberk nedoručila. „Rada se pokusila doručit rozsudek Autocentru Šternberk, dopis se vrátil – adresát se odstěhoval bez oznámení nové adresy. Proto Rada odeslala 7.10. rozsudek advokátní kaceláři AC Šternberk, doručenka se zatím nevrátila.“

Vzhledem k tomu, že rozsudek současný provozovatel Sázavy oficiálně nepřevzal, nabízejí se dva další možné důvody. Proti Sázavě mohl zasáhl Český telekomunikační úřad, kterému RRTV rozsudek také zaslala. Anebo Autocentrum zastavilo Sázavu ze své vůle ve světle nových skutečností. Po roce ostrých sporů totiž pravděpodobně došlo ke smíření obou stran sporu.

Informaci, která už minulý týden neoficiálně probleskla z M-Publicity, totiž dnes potvrdil mluvčí RRTV Pavel Barák. „Advokát Autocentra Šternberk na ústním jednání před více než měsícem (26.8.) avízoval smíření společníků, písemné sdělení v tomto smyslu (ovšem bez jakýchkoli přiložených dokumentů) bylo právě doručeno a zítra je zřejmě vezme Rada na vědomí. Zda v rámci tohoto bodu Rada přijme nějaké další rozhodnutí, nelze zatím předjímat.“

Lomikare, Lomikare, do roka a do dňa! Rok sporu máme za sebou a zítra snad všichni budeme moudřejší. Třeba se posluchači na Benešovsku zase někdy dočkají vlastního rádia.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .