Soud zrušil udělení licence pražskému Info rádiu

Současná Rada pro rozhlasové a televizní vysílání podle názoru soudů není schopna udělovat licence v souladu se zákonem. Městský soud v Praze totiž zrušil další její rozhodnutí o udělení licence, tentokrát společnosti Max Loyd s.r.o. pro vysílání Info Rádia na kmitočtu Praha – Vinohrady 89.0 MHz/150W. Úspěšným žalobcem byla v tomto případě společnost dada media s.r.o., která v napadeném licenčním řízení neuspěla.

Rozhodnutí Rady pro rozhlasové a televizní ze dne 7.7.2004 čj. Ru/108/04 se ve výroku č. I. a ve výroku č. II. bodě 2 zrušuje a věc se v tomto rozsahu vrací žalované straně k dalšímu řízení. Žalovaná je povinna zaplatit žalobci náhradu nákladů řízení ve výši 2000 Kč, stojí v úvodu rozsudku soudního řízení, které bylo rozhodnuto již 10. prosince 2004.

Následné odůvodnění je stejné jako v předchozích rozsudcích, kterými Městský soud v Praze v poslední době zrušil licence mj. Radiu Twist nebo Radiu nový Preston. Soud opakovaně poukazuje na to, že žaloby jsou důvodné, protože Rada pro rozhlasové a televizní vysílání nedostatečně odůvodňuje rozhodnutí o udělení a neudělení licence a tato jsou tudíž nepřezkoumatelná.

Pýcha podruhé poráží RRTV

Jednatel společnosti dada media Miroslav Pýcha v krátké době již podruhé zvítězil nad Radou pro rozhlasové a televizní vysílání. „Jsem samozřejmě potěšen tím, že nezávislý soud rozhodl tak, jak rozhodl. V tomto případě pracoval rychle a navíc neproběhlo ani stání. Domnívám se tedy, že naše výtky uvedené v žalobě byly relevantní a soud to správně posoudil,“ uvedl pro RadioTV Pýcha, který se ke svým sporům s regulačním orgánem obšírněji vyjádřil v článku Rádio Info, Rada, soudy, licence a co bude dál…. na internetových stránkách Radia Limonádový Joe.

Narozdíl od společnosti Radio Twist Praha (ve sporu Max Loyd kontra RRTV) a stejně jako společnost M-Publicity (ve sporu City Multimedia kontra RRTV) byla společnost Max Loyd účastníkem řízení, které se týkalo jí přidělenému kmitočtu, a bude tedy soudem oficiálně informována o zrušení licence. Jednatel Max Loyd Michel Fleischmann zatím rozsudek nechtěl komentovat.

Co bude dál?

Soud stanovuje další postup v licenčním řízení: Na žalované Radě nyní bude, aby v licenčním řízení znovu rozhodla o udělení licence a při odůvodnění nového rozhodnutí naplnila požadavky §47, odst. 3 správního řádu a §18, odst. 3 zákona o vysílání. V dalším řízení je Rada vázána právním názorem vysloveným soudem v tomto rozsudku.

Je pravděpodobné, že stejně jako v předchozích kauzách RRTV podá k Nejvyššímu správnímu soudu v Brně kasační stížnost a požádá o odložení účinnost soudního rozhodnutí.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .