Skupina GES slaví úspěchy na Slovensku

Mediální skupina GES Holding, která v Česku provozuje mj. síť rádií Hey!, proniká na východ. Slovenská Rada pro rozhlasové vysílání dnes udělila společnosti GES Slovakia všechny čtyři frekvence, o které firma žádala. Jedná se přitom o tzv. ženevské kmitočty, které jsou z desítky nabízených kmitočtů zdaleka nejlukrativnější.

Slovenská Rada pro vysílání a retransmisi dnes rozhodla o udělení vysílací licence na kmitočty po bývalém Radiu Hviezda FM společnosti GES Slovakia, která patří do mediální skupiny GES. Jedná se o frekvence Bratislava 100.3 MHz/1kW, Nitra 88.8 MHz/10kW, Banská Bystrica 97.6 MHz/100kW a Ružomberok 98.8 MHz/10kW. Tyto kmitočty by měly pokrývat přibližně třetinu území Slovenska.

Do třetice všeho dobrého

GES se licenčních řízení na Slovensku účastnil již dvakrát. Napoprvé, na podzim loňského roku, odešel zcela s prázdnou, letos v květnu získal licenci na kvalitní kmitočty v Popradě a Rimavské Sobotě. Až napotřetí tedy GES uspěl, všechny jeho žádosti byly Radou schváleny.

Podle veřejných slyšení by mělo Radio Hey! společnosti GES Slovakia hrát téměř výlučně českou a slovenskou hudbu a některé rubriky budou zřejmě vysílány v Češtině, když podíl českého jazyka ve vysílání může dosáhnout až 20 procent. Zahájení vysílání je plánováno na jaro příštího roku.

Zbývající frekvence tohoto licenčního řízení si rozebraly Radio Lumen (Bardejov a Martin), Radio Go Deejay (Trenčín), Radio Expres (Brezno), Radio Okey (Martin) a Radio Max (Nitra).

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .