Skandál ala Respekt

radiotv22Tak prý vypukl další skandál. Musí to být určitě pravda, protože to píšou v Respektu. A tam milují Pravdu i Lásku. (Prosím neplést s tím odcházejícím policejním vyšetřovatelem.) To jsou ty noviny, které vlastní kníže pán, co se potají stal spolumajitelem televize TV 3. A když to prasklo, tak z toho opět potají vycouval. To ale rozhodně skandál nebyl. Vždyť pan kníže patří do té správné party hochů, co spolu mluví.

Skandál však rozhodně je, že tři licence – z několika desítek za poslední roky udělených – dostaly tři neznámé firmy. A ještě větší skandál je, že se pak rozhodly, že se nepřidají do žádné ze tří rozhlasových sítí. Jejich drzost byla dokonce tak obrovská, že ve svobodné tržní společnosti navázaly reklamní spolupráci s Gesem, co vlastní Primu. A úplně největší skandál je, že se tím zvyšuje konkurence. Vždyť v té uzavřené rozhlasové ohrádce bylo tak útulno a každý měl své jisté. No považte, místo tří sítí budou, nedej bože, čtyři.

V Respektu to napsali naprosto přesně, protože jim to prásknul Arnošt Wagner. A to (ten) má nějakou váhu! Tenhle pravdomluvný rek několik let statečně rozesrával Radu pro rozhlasové a televizní vysílání zevnitř. Ale dělal to určitě nezávisle. S lidovci, kteří jej do rady vyslali, to nemá nic společného. Dělal to taky navíc velmi chytře. Vždyť ho nakonec nechali oběsit spolu s ostatními. Stopy je třeba zamaskovat. Tenhle sympatický chlapík byl podle legend dokonce tak statečný, že na každém druhém zasedání navrhoval odejmutí licence Nově. S takovými prkotinami, jako jsou paragrafy a právní zdůvodnění, se nezdržoval.

Za všechno může ten skunk Langer. Respektu to potvrdil i další lidovecký radní Mezuláník. Komu se mají licence udělit mu prý našeptával lidovecký poslanec Šustr (ano, ano, ten ze Sazky) a tomu to šeptal proradný Ivan z Olomouce. Jednoho, co se vyzná v mediálním „kdo, s kým a proti komu“, sice napadne, že je to nějaké divné, protože Mezuláník se Šustrem jsou tchán a zeť, ale takovéhle prkotiny přece nebudou rušit pevnou konstrukci „respektovaného“ skandálního odhalení.

A to nejstrašnější nakonec. Vůbec největší skandál je, že ta zločinná rada přidělila jeden dokrývák jednomu olomouckému rádiu. Vždyť už jenom to, že ho vlastní člověk, který kdysi studoval s Langrem, je přinejmenším na odejmutí licence. Ještě že to ta nová rada dá brzy všechno do pořádku.

Petr Štěpánek

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .